MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA Anna

ANNA MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

anna maślakiewicz

 

[fot. archiwum rodziny artystki]

Anna Maślakiewicz-Brzozowska urodziła się w 1912, zmarła w 1986 roku. Była córką znanego krakowskiego malarza, Władysława Maślakiewicza oraz żoną karykaturzysty i rysownika, Stefana Brzozowskiego. W latach 1931-1936 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Władysława Jarockiego, Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera oraz Xawerego Dunikowskiego. Artystka była członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, z kolei od 1950 roku należała do Związku Polskich Artystów Plastyków.Twórczość Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej

Anna Maślakiewicz-Brzozowska tworzyła złożone kolorystycznie pejzaże, w których odcienie poszczególnych barw są niezwykle zniuansowane. Martwe natury artystki cechuje intymność. W twórczości Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej obecne są dwa podejścia do malowania, pierwsze pełne szczegółowości w budowaniu form, drugie z kolei bardziej impresjonistyczne, opierające się na plamie barwnej.

Artystka tworzyła prace na niewielkich formatach, w których jest widoczna doskonała technika i pewna ręka. Malarstwo Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej cechuje żywa kolorystyka, harmonijna kompozycja oraz malowanie impastem.

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTKI

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»