MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA Anna

ANNA MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

anna maślakiewicz

Anna Maślakiewicz-Brzozowska
[fot. archiwum rodziny artystki]

Anna Maślakiewicz-Brzozowska urodziła się w 1912, zmarła w 1986 roku. W latach 1931-1936 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Władysława Jarockiego, Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera oraz Xawerego Dunikowskiego. Artystka była członkinią Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, z kolei od 1950 roku należała do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Była córką znanego krakowskiego malarza, Władysława Maślakiewicza oraz żoną karykaturzysty i rysownika, Stefana Brzozowskiego.

Twórczość Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej

Anna Maślakiewicz-Brzozowska tworzyła złożone kolorystycznie pejzaże, w których odcienie poszczególnych barw są niezwykle zniuansowane. Malowała również martwe natury. W twórczości Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej obecne są dwa podejścia do malowania, pierwsze pełne szczegółowości w budowaniu form, drugie z kolei bardziej impresjonistyczne, opierające się na plamie barwnej.

Artystka tworzyła prace o niewielkich formatach, w których jest zauważalna doskonała technika. Malarstwo Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej cechuje żywa kolorystyka, wyważona kompozycja oraz wyrazista faktura.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ANNY MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKIEJ

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»