MICHALIK Marian

MICHALIK Marian
MICHALIK MarianMICHALIK MarianMICHALIK Marian
Tytuł:

Zieleń nad mokradłem

Technika:pastel, papier
Wymiary:49,5 x 69,5 cm
42 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
70,5 x 92 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "M. Michalik"
zapytaj o cenę

MARIAN MICHALIK

Marian Michalik urodził się w 1947 roku w Zabrzu, zmarł w 1997 roku w Częstochowie. W 1966 roku ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Zajmował się grafiką i malarstwem. W 1979 roku został członkiem ZPAP, a w 1987 roku Europejskiej Akademii Sztuki, Nauki i Literatury w Paryżu.

Malarstwo Mariana Michalika

Marian Michalik tworzył głównie martwe natury, osadzone w nurcie realizmu magicznego. Artysta z dbałością o detal przedstawiał przedmioty codziennego użytku. Kolorystyką i efektami świetlnymi obrazy Mariana Michalika nawiązują do malarstwa dawnych holenderskich mistrzów.

Marian Michalik - wystawy i wyróżnienia, kolekcje

Artysta brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą (Stany Zjednoczone, Austria, Japonia).

Marian Michalik był laureatem wielu nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach. Artysta otrzymał m. in. złotym medalem na "Bielskiej Jesieni" w 1980 roku, wyróżnieniem na XV Grand Prix d’Art Contemporain w Monte Carlo w 1981 roku i nagrodą na Międzynarodowym Biennale Malarstwa w Koszycach w 1985 roku.

Obrazy Mariana Michalika znajdują się w licznych zbiorach prywatnych oraz np. w kolekcji Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka czy Muzeum Częstochowskiego.

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY MARIANA MICHALIKA

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
x
«
»