MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA Anna

MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA Anna BIO

Tytuł:

Żonkile

Technika:olej, płyta
Wymiary:27,8 x 24,5 cm (w świetle)
42,5 x 39,5 cm (z oprawą)
Uwagi:
sygnowany l.d.: "A. Maślakiewicz-Brzozowska"
niedostepny

ANNA MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

anna maślakiewicz

 

[fot. archiwum rodziny artystki]

Anna Maślakiewicz-Brzozowska urodziła się w 1912, zmarła w 1986 roku. Była córką znanego krakowskiego malarza, Władysława Maślakiewicza oraz żoną karykaturzysty i rysownika, Stefana Brzozowskiego. W latach 1931-1936 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Władysława Jarockiego, Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera oraz Xawerego Dunikowskiego. Artystka była członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, z kolei od 1950 roku należała do Związku Polskich Artystów Plastyków.Twórczość Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej

Anna Maślakiewicz-Brzozowska tworzyła złożone kolorystycznie pejzaże, w których odcienie poszczególnych barw są niezwykle zniuansowane. Martwe natury artystki cechuje intymność. W twórczości Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej obecne są dwa podejścia do malowania, pierwsze pełne szczegółowości w budowaniu form, drugie z kolei bardziej impresjonistyczne, opierające się na plamie barwnej.

Artystka tworzyła prace na niewielkich formatach, w których jest widoczna doskonała technika i pewna ręka. Malarstwo Anny Maślakiewicz-Brzozowskiej cechuje żywa kolorystyka, harmonijna kompozycja oraz malowanie impastem.

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTKI

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»