SETKOWICZ Adam

SETKOWICZ Adam
Tytuł:

Przy ognisku

Technika:olej, płótno (luzem na tekturze)
Wymiary:35 x 50 cm (w świetle passe-partout)
50,5 x 65,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A. Setkowicz"
Cena:7000 zł
rezerwuj
SETKOWICZ Adam
Tytuł:

Sanna

Technika:olej, tektura
Wymiary:43,5 x 67,7 cm
57,5 x 81,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A. Setkowicz"
Lokalnie widoczne ubytki warstwy malarskiej (większe ubytki malatury w środkowej i prawej górnej części obrazu).
zapytaj o cenę

ADAM SETKOWICZ

Adam Setkowicz urodził się 1876 roku w Krakowie, zmarł tamże w roku 1945. W latach 1891-1894 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1897-1898 kształcił się u Teodora Axentowicza.

Twórczość Adama Setkowicza

Adam Setkowicz tworzył sceny rodzajowe, które są osadzone w wiejskim krajobrazie. Tłem dla tych przedstawień czynił realia podkrakowskich, kresowych oraz beskidzkich miejscowości. Artysta malował również sceny religijne, alegoryczne, martwe natury i widoki architektury.

Artysta tworzył przeważnie obrazy o niewielkich formatach w technice akwareli i farby olejnej. Adam Setkowicz w swojej twórczości nawiązywał do malarstwa Józefa Brandta czy Juliana Fałata. Jest to szczególnie zauważalne w sposobie ukazania dynamiki pędzących koni oraz przyglądaniu się życiu wsi. Poza twórczością stricte artystyczną zajmował się także grafiką użytkową.

Artysta współpracował z wydawnictwem "Salon Malarzy Polskich", dla którego tworzył karty pocztowe, które ukazywały świąteczne oraz patriotyczne motywy.

Wystawy i zbiory prac Adama Setkowicza

W 1933 roku prace artysty były prezentowane na wystawie w Piotrkowie Trybunalskim. Na przełomie 2020 oraz 2021 roku Muzeum Krakowa przeprowadziło wystawę monograficzną dedykowaną postaci Adama Setkowicza.

Obrazy artysty znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach i zbiorach muzealnych, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Okręgowym w Lesznie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ADAMA SETKOWICZA

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
x
«
»