Tiffany & Co

Tiffany & Co BIO

Tytuł:

Zegarek kieszonkowy z czerwoną emalią (2 poł. XIX w.)

Technika:złoto, emalia
Wymiary:30 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: numer 105512; z wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym; sygnowany
koperta: odkryta, numer 219083, złoto 18k, wykończona czerwoną emalią
dekiel zewnętrzny: z dekoracją w formie wypełnionego emalią monogramu dekiel wewnętrzny: numer 105512 i 219083, złoto; sygnowany;
z dedykacją z 1898 roku
tarcza: emaliowana
szkło: mineralne

Stan zachowania: widoczne ubytki emalii
niedostepny

TIFFANY & CO

Tiffany & Co to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, wytwarzaniem oraz sprzedażą biżuterii, zegarków oraz zastaw stołowych. Obecnie na całym świecie firma posiada ponad 300 punktów sprzedaży. Firma w swojej historii współpracowała z wybitnymi projektantami, takimi jak: Jean Schlumberger, Elsa Peretti, Paloma Picasso oraz Elsa Peretti.

Początki firmy sięgają 1837 roku, wówczas Charles Lewis Tiffany oraz John Burnett Young otworzyli w Nowym Jorku sklep z papeterią i dobrami luksusowymi pod nazwą "Tiffany&Young". W 1841 roku spółka zyskała nowego udziałowca i zmieniła nazwę na "Tiffany, Young & Ellis".

W latach 40. XIX wieku Charles Lewis Tiffany stworzył emblematyczny dla marki turkusowy kolor, który jest określany jako Tiffany Blue®.

W latach 50. XIX wieku firma nawiązała współpracę z marką Patek Philippe, wówczas nastąpiła zmiana nazwy na "Tiffany & Co".

W 1851 roku Charles Lewis Tiffany wprowadził na amerykański rynek angielską próbę srebra "925". W tym okresie firma skupiła się na tworzeniu wysokiej klasy srebrnej biżuterii, z której jest znana do dzisiaj.

W latach 80. XIX wieku firma Tiffany & Co zyskała duże uznanie wśród klientów, które przez kolejne dekady osiągnęło międzynarodowy zasięg.

Zegarki Tiffany & Co

W 1847 roku Tiffany wprowadziło do swojej oferty pierwsze zegarki, w kolejnych latach marka podjęła współpracę z firmą Patek Philippe. W związku z dużym zainteresowaniem klientów, Tiffany & Co podjęło jednak decyzję o stworzeniu autorskich zegarków. Marka założyła w Genewie swój pierwszy zakład, gdzie tamtejsi mistrzowie zegarmistrzostwa rozpoczęli produkcję niepowtarzalnych czasomierzy.

Zegarki Tiffany & Co do dzisiaj cechuje wysoka jakość wykorzystanych materiałów i techniczna doskonałość.

Tiffany & Co - wystawy zegarków, nagrody, kolekcje

Tiffany & Co prezentowało swoje wyroby na wielu wystawach, na których otrzymywało liczne nagrody i wyróżnienia. Obiekty sygnowane przez Tiffany'ego były eksponowane m.in. na Wystawie Światowej w Filadelfii (1876) i Wystawie Światowej w Paryżu (1889).

Aktualnie prace firmy Tiffany & Co można znaleźć w wielu prywatnych zbiorach i publicznych kolekcjach jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Museé D'Orsay w Paryżu i British Museum w Londynie.

NIEDOSTĘPNE ZEGARKI TIFFANY & CO

niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»