Patek Philippe

Patek Philippe BIO

Tytuł:

Zegarek kieszonkowy z diamentem i złotą dewizką (XIX/XX w.)

Technika:złoto, emalia, diamenty
Wymiary:32 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: numer 102761, z wychwytem szwajcarskim i balansem kompensacyjnym, sygnowany Patek Philippe & Co Geneve
koperta: odkryta, numer 102761, złoto 18k
dekiel wewnętrzny: numer 102761, złoto 18k
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
szkło: mineralne

Zegarek ze złotą dewizką (8k) z rozetami diamentowymi oraz szafirem syntetycznym i rubinem syntetycznym.

Stan zachowania: emalia w stanie dobrym (widoczne rysy)
niedostepny

PATEK PHILIPPE

Patek Philippe to szwajcarski producent luksusowych zegarków.
Manufaktura została założona w 1839 roku w Genewie, jej pierwszymi właścicielami byli: polski imigrant - malarz i zegarmistrz Antoni Norbert Patek (1812-1877) oraz czeski zegarmistrz Franciszek Czapek. W tym okresie (do 1845 roku) firma funkcjonowała pod nazwą Patek, Czapek & Cie. Po wygaśnięciu spółki Antoni Patek zdecydował się kontynuować działalność na własną rękę (Patek & Cie), zatrudniając wówczas uznanego zegarmistrza Adriena Philippe'a (1815-1894), który w 1851 roku dołączył oficjalnie do spółki, a firma zmieniła nazwę na Patek, Philippe & Cie.
Po śmierci pierwszego założyciela manufakturę prowadził Adrien Philippe i jego syn Joseph Emil, następnie kilkukrotnie zmieniała właścicieli, a w 1932 roku w została przejęta przez rodzinę Sternów, w której rękach pozostaje do dzisiaj.
Patek Philippe jest manufakturą niezależną od zewnętrznych koncernów, produkującą każdy element zegarka we własnym zakresie.

Patek Philippe właściwie od początku istnienia osiągała sukcesy, była też wielokrotnie wyróżniana. Otrzymała np. rekordową liczbę pierwszych nagród w konkursie na precyzję organizowanym przez Obserwatorium w Genewie.

Zegarki Patek Philippe

Zegarki Patek Philippe cenione są za znakomite, skomplikowane, szwajcarskie mechanizmy, wysoką jakość i dbałość o szczegół techniczny i estetyczny, a także ze względu na wykorzystywanie w produkcji szlachetnych metali i klejnotów. Czasomierze Patek Philippe to dzieła najwyższej klasy, nierzadko są wyposażane w dodatkowe funkcje, m.in. chronograf, kalendarz wieczny czy funkcje dźwiękowe.
Dzięki długiej historii i tradycji, ogromnej wiedzy, rzemieślniczej precyzji i doświadczeniu połączonemu z otwartością na innowacje zegarki Patek Philippe wyróżniają się jakością, trwałością i ponadczasowym designem.

Zegarki Patek Philippe nosiły wybitne osobistości, m.in. królowa Wielkiej Brytanii Wiktoria i jej mąż książę Albert.

Warto zaznaczyć, że najdroższym sprzedanym na świecie zegarkiem na ten moment jest właśnie Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A, wylicytowany w 2019 roku na aukcji w Christie's za cenę młotkową równą 31 000 000 franków szwajcarskich.
Zegarki Patek Philippe, jak twierdzi sam producent, posiadają wysoki potencjał inwestycyjny.

Patek Philippe - muzeum, wystawy zegarków

W 2001 roku nastąpiło otwarciePatek Philippe Museum w Genewie, które posiada ogromną kolekcję obiektów zegarmistrzowskich, których historia sięga XVI wieku. Muzeum w sposób przekrojowy prezentuje dzieje zegarmistrzostwa w ogóle, ale także historię firmy i produkcji zegarków Patek Philippe.

Zegarki Patek Philippe są w ostatnich latach regularnie eksponowane na wystawach, m.in. na pokazie Patek Philippe Watch Art Grand Exhibition.

NIEDOSTĘPNE ZEGARKI PATEK PHILIPPE

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»