SERWIN-ORACKI Mieczysław

SERWIN-ORACKI Mieczysław
SERWIN-ORACKI MieczysławSERWIN-ORACKI Mieczysław
Tytuł:

Ujanowice (1945)

Technika:olej, papier
Wymiary:35 x 49,5 cm
43 x 58 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "m.oracki-serwin | Ujanowice 1945"
Cena:1500 zł
Kup

MIECZYSŁAW SERWIN-ORACKI

Mieczysław Serwin-Oracki urodził się w 1912 roku w Bochni, zmarł w 1977 roku w Katowicach. Pochodził z artystycznej rodziny, był synem malarza Bogusława Serwina. Studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Wojciecha Weissa, Władysława Jarockiego oraz Fryderyka Pautscha. Dyplom uzyskał w 1937 roku. Malarz przez całe życie był związany z Bochnią, mieszkał przy ul. Orackiej, od której to właśnie pochodzi jego pseudonim "Oracki".

Twórczość Mieczysława Serwina-Orackiego

Artysta posługiwał się techniką olejną oraz akwarelą. Malował weduty krakowskie oraz pejzaże, podejmował też tematykę portretową i przedstawiał akty kobiece. W pracach Mieczysława Serwina-Orackiego widoczne są wpływy jego nauczycieli i nurtu koloryzmu, który był popularny w tym czasie w środowisku krakowskiej ASP.

Mieczysław Serwin-Oracki - wystawy, wyróżnienia i kolekcje

Artysta wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1938 roku otrzymał brązowy medal na wystawie w TZSP. Prace malarza znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni.

 

Poszukujemy prac artysty

 

NIEDOSTĘPNE OBRAZY MIECZYSŁAWA SERWINA-ORACKIEGO

niedostępne
x
«
»