SŁABIAK Juliusz

SŁABIAK Juliusz BIO

Tytuł:

Wawel

Technika:olej, tektura
Wymiary:33,5 x 23,5 cm (wymiary w świetle oprawy)
47 x 37 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "Juliusz Słabiak"
niedostepny

JULIUSZ SŁABIAK

Juliusz Słabiak urodził się w 1917 roku w Sosnowcu, zmarł w 1973 roku w Krakowie. Był artystą-malarzem, przez większość życia mieszkał w Krakowie. Wykształcenie artystyczne zdobywał w Kossakówce, w prywatnej pracowni Wojciecha Kossaka, następnie został przyjęty do pracy w atelier nauczyciela. W kolejnych latach współpracował również z Jerzym Kossakiem. W jego pracowni Juliusz Słabiak pracował głównie nad wykonywaniem teł i i malowaniem postaci drugoplanowych.

Malarstwo Juliusza Słabiaka

Juliusz Słabiak swoje obrazy tworzył pod wpływem swoich nauczycieli i współpracowników, tj. artystycznego rodu Kossaków.
W pracy wykorzystywał najczęściej technikę olejną, rzadziej akwarelę. Malował energicznie, pewnymi pociągnięciami pędzla.
Tematycznie obrazy Juliusza Słabiaka przedstawiają wiejskie sceny rodzajowe, takie jak: barwne wesela, targi, zaprzęgi, polowania, podejmował też motywy batalistyczne oraz, częściej, rodzajowe sceny ułańskie. Artysta malował również pejzaże oraz krakowskie weduty.
W obrazach Juliusza Słabiaka uwidacznia się duża wrażliwość na światło i kolor. Twórczość malarza można określić jako kontynuację tradycyjnego XIX-wiecznego nurtu malarstwa realistycznego.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JULIUSZA SŁABIAKA

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»