STAŃKO Leszek

STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:

Widok na Tatry (1970)

Technika:olej, karton
Wymiary:24,5 x 35 cm
43 x 53 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO 4.X.1970 R"
Cena:2550 zł
Kup

 

LESZEK STAŃKO

Leszek Stańko urodził się 1924 roku w Sosnowcu, zmarł w 2011 roku w Katowicach. Był synem malarza Michała Stańki. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Wojciecha Weissa, Ignacego Pieńkowskiego i Fryderyka Pautscha. Był rysownikiem i ilustratorem, pracował m.in. w Bielskim Studiu Filmów Rysunkowych i Wytwórni Filmów Rysunkowych w Warszawie. Od 1956 roku artysta był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

Twórczość Leszka Stańko

W malarstwie Leszka Stańko dominują pejzaże. Artysta często przedstawiał górskie widoki z okolic Podhala, Beskidu Niskiego i Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Niekiedy tworzył prace o tematyce rodzajowej, portrety i akty.

Artysta wypracował swój indywidualny styl. W pracach Leszka Stańko jest zauważalna niezwykła wrażliwość na światło i barwę. Obrazy malarza cechuje sielankowy nastrój, który jest wynikiem dopracowanej kompozycji. Prace malowane za pomocą krótkich pociągnięć pędzla posiadają delikatną fakturę. W pracach Leszka Stańko niekiedy pojawiał się sztafaż w postaci sylwetek pasterzy, stad owiec i zarysów wiejskiej architektury.

 

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY LESZKA STAŃKO

niedostępne
niedostępne
niedostępne
x
«
»