MARS Witold

MARS Witold
MARS WitoldMARS WitoldMARS Witold
Tytuł:

Czarna Bandera (1936)

Technika:tusz, karton
Wymiary:16 x 15,7 cm (w świetle passe-partout)
39,7 x 30 cm (wymiary z passe-partout)
Uwagi:Rysunek był reprodukowany w tygodniku AS z dn. 26.07.1936 r.
zapytaj o cenę

 

WITOLD MARS - NOTA BIOGRAFICZNA

Witold Tadeusz Mars urodził się w 1912 roku w Rzęśnie Polskiej, zmarł w 1985 roku w Nowym Jorku. W 1927 roku rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Władysława Jarockiego i Fryderyka Pautscha. Naukę kontynuował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Felicjana Szczęsnego Kowarskiego. Naukę ukończył w 1934 roku.
Pierwsza ekspozycja prac Witolda Marsa odbyła się we Lwowie w 1936 roku w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Artysta eksponował swoje prace również na wystawach Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Instytutu Propagandy Sztuki w Warszawie. Malarz należał do lwowskiej grupy artystycznej "Zespół".
Witold Mars walczył w II wojnie światowej w Polskich Siłach Zbrojnych. Po 1945 roku zamieszkał w Anglii, gdzie wystawiał swoje obrazy z "London Group" w British Academy i Royal Scottish Academy. W latach 50. artysta przeprowadził się do Nowego Jorku i zajął się tworzeniem ilustracji do książek oraz czasopism. Szybko zdobył uznanie i popularność amerykańskich wydawców i publiczności.
W 1990 roku w Lipert Gallery w Fundacji Kościuszkowskiej zorganizowała pośmiertną wystawę ilustratorskiego dorobku artystycznego Witolda Marsa.

 

 

x
«
»