WEŁNA Tomasz

WEŁNA Tomasz
WEŁNA TomaszWEŁNA Tomasz
Tytuł:

Ptaki radości (II) (2002)

Technika:akwatinta, akwaforta, papier, edycja 5/20
Wymiary:14,7 x 9 cm (odcisk płyty)
21,1 x 15,3 cm (w świetle oprawy)
24 x 18,2 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany, opisany i datowany ołówkiem.
Cena:600 zł
Kup

 

TOMASZ WEŁNA - NOTA BIOGRAFICZNA

Tomasz Wełna urodził się w 1980 roku. Studiował na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom obronił w 2005 roku w Pracowni Projektowania Książki i Typografii. Od tamtego momentu, aż do 2011 roku, pracował jako asystent na macierzystej uczelni, w 2012 roku uzyskał tytuł doktora. W ramach pracy doktorskiej opracował krój pisma "Apolonia".
W 2007 roku artysta, wraz z Ewą Adamską-Starczyńską, założył w Krakowie Pracownię OKO - prywatną szkołę rysunku, malarstwa i projektowania, przygotowującą do studiów na wyższych uczelniach artystycznych i organizującą wydarzenia o charakterze hobbystyczno-rekreacyjnym. Prowadzi również własną pracownię portretową.
Przez pewien czas, począwszy od 2016 roku, wykładał typografię i projektowanie graficzne w ramach Podyplomowych Studiów Edytorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tomasz Wełna jest artystą wszechstronnym, zajmuje się rysunkiem, malarstwem (również cyfrowym), grafiką, filmem, animacją i projektowaniem - zarówno krojów pisma, książek, jak i identyfikacji wizualnych marek (m.in. logo). Współpracował z wieloma firmami i wydawnictwami, m.in. z Agora SA, Wydawnictwem UJ czy Ignatianum.

 

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTY

 

niedostępne
x
«
»