WALLIS-JONIAK Teresa

WALLIS-JONIAK Teresa BIO

Tytuł:

Port Lligat (1998)

Technika:olej, płótno
Wymiary:65 x 81 cm
76 x 92 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "TWallis-J. | 98"
Opisany na odwrocie: "TERESA WALLIS-JONIAK | PORT LLIGAT | 1998"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
niedostepny

TERESA WALLIS-JONIAK

Teresa Wallis-Joniak urodziła się w 1926 roku. Studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach: Jerzego Fedkowicza, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Czesława Rzepińskiego. Artystka studiowała również grafikę pod kierunkiem Andrzeja Jurkiewicza i Ludwika Gardowskiego. Dyplom na Wydziale Malarstwa obroniła w 1954 roku. Od 1952 roku była żoną malarza Juliusza Joniaka.

Od 1955 roku malarka jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, natomiast w 1996 dołączyła do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Zawodowo poświęciła się działalności pedagogicznej. Uczyła plastyki w krakowskich liceach oraz prowadziła praktyki pedagogiczne dla studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Pełniła także funkcję sekretarza naukowego Olimpiady Artystycznej.

Twórczość Teresy Wallis-Joniak

Artystka tworzy realistyczne czerpiące z doświadczeń koloryzmu pejzaże oraz sceny rodzajowe. Obrazy malarki są wielobarwne i wypełnione kontrastami światłocieniowymi. Impresjonistyczny charakter obrazów Teresy Wallis-Joniak wpływa na ich dekoracyjny charakter.

 

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY TERESY WALLIS-JONIAK

niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»