WALLIS-JONIAK Teresa

WALLIS-JONIAK Teresa BIO

Tytuł:

Prowansja IV (2005)

Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 73 cm (wymiary z oprawą: 70 x 83 cm)
Uwagi:Opis autorski na odwrocie obrazu: "TERESA WALLIS-JONIAK | "PROWANSJA IV" | 60 x 73 | 2005"
niedostepny

TERESA WALLIS-JONIAK

Teresa Wallis-Joniak urodziła się w 1926 roku. Studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach: Jerzego Fedkowicza, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Czesława Rzepińskiego. Artystka studiowała również grafikę pod kierunkiem Andrzeja Jurkiewicza i Ludwika Gardowskiego. Dyplom na Wydziale Malarstwa obroniła w 1954 roku. Od 1952 roku była żoną malarza Juliusza Joniaka.

Od 1955 roku malarka jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, natomiast w 1996 dołączyła do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Zawodowo poświęciła się działalności pedagogicznej. Uczyła plastyki w krakowskich liceach oraz prowadziła praktyki pedagogiczne dla studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Pełniła także funkcję sekretarza naukowego Olimpiady Artystycznej.

Twórczość Teresy Wallis-Joniak

Artystka tworzy realistyczne czerpiące z doświadczeń koloryzmu pejzaże oraz sceny rodzajowe. Obrazy malarki są wielobarwne i wypełnione kontrastami światłocieniowymi. Impresjonistyczny charakter obrazów Teresy Wallis-Joniak wpływa na ich dekoracyjny charakter.

 

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY TERESY WALLIS-JONIAK

niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»