TRYBALSKI Paweł

TRYBALSKI Paweł
TRYBALSKI PawełTRYBALSKI PawełTRYBALSKI Paweł
Tytuł:

Z cyklu "Pejzaż Aschera" (2013)

Technika:technika mieszana, papier kredowy
Wymiary:35,5 x 30,5 cm
40 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:
Sygnowany i datowany l.d.: "PAWEŁ TRYBALSKI 2013 - PINX."
Opisany na odwrocie: "Z CYKLU "PEJZAŻ ASCHERA" - PIGMENT 2013"
Na odwrocie pieczątka autorska Pawła Trybalskiego.
Cena:8200 zł
rezerwuj

 

PAWEŁ TRYBALSKI

Paweł Trybalski urodził się w kolonii Hostynee na Zamojszczyźnie w 1937 roku. Jest malarzem i projektantem, od lat 60. pracował w przemyśle artystycznym współpracując z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego. Obejmował w tym czasie stanowisko projektanta tkanin w kamiennogróskich Zakładach Przemysłu Lniarskiego "Len". W międzyczasie Paweł Trybalski rozwijał swoją twórczość malarską, chętnie też i dużo podróżował, szukając inspiracji do swoich obrazów.
W latach 1978-1989 Paweł Trybalski mieszkał w Jeleniej Górze i pracował w Biurze Planowania Przestrzennego Dolnego Śląska. Następnie przeprowadził się do Michałowic (pow. karkonoski).
Paweł Trybalski jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

Malarstwo Pawła Trybalskiego

Malarstwo Pawła Trybalskiego wpisuje się w nurt realizmu magicznego.  oraz malarstwa metaforycznego i cechuje się imponującym warsztatem artystycznym. Malarz przywiązuje ogromną wagę do zagadnień technologicznych, sam sporządza farby, mieszając odpowiednie pigmenty.
Paweł Trybalski maluje najczęściej fantastyczne pejzaże, w których łączy elementy krajobrazu, geologii oraz astronomii, tworząc zakrawające o abstrakcję, fascynujące kompozycje, charakteryzujące się nasyconą paletą barwną. Rzadziej artysta wykonuje surrealistyczne martwe natury.
Jedną z głównych inspiracji Pawła Trybalskiego są jego podróże - malarz w swoim życiu zwiedził wiele miejsc, m.in. Mongolię, Syberię, Armenię, a nawet Antarktydę.

 

Paweł Trybalski - wystawy i nagrody

Paweł Trybalski zadebiutował w 1970 roku na wystawie Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W kolejnych latach pokazywał swoje obrazy na ponad 300 wystawach sztuki w kraju i za granicą. Eksponował np. w Kolonii, Londynie, Nowym Jorku oraz Tokio.

Paweł Trybalski jest m.in. laureatem nagrody SAP (1986), artysta został również wyróżniony Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2010).

 

x
«
»