TRYBALSKI Paweł

TRYBALSKI Paweł BIO

Tytuł:

Z cyklu "Pejzaż Aschera" (2013)

Technika:technika mieszana, papier kredowy
Wymiary:35,5 x 30,5 cm
40 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "PAWEŁ TRYBALSKI 2013 - PINX."
Opisany na odwrocie: "Z CYKLU "PEJZAŻ ASCHERA" - PIGMENT 2013"
Na odwrocie pieczątka autorska Pawła Trybalskiego.
niedostepny

PAWEŁ TRYBALSKI

Paweł Trybalski urodził się w kolonii Hostynee na Zamojszczyźnie w 1937 roku, zmarł w 2023 roku w Michałowicach. Był malarzem i projektantem, od lat 60. pracował w przemyśle artystycznym współpracując z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego. Obejmował w tym czasie stanowisko projektanta tkanin w kamiennogórskich Zakładach Przemysłu Lniarskiego "Len". W międzyczasie Paweł Trybalski rozwijał swoją twórczość malarską, chętnie też i dużo podróżował, szukając inspiracji do swoich obrazów.
W latach 1978-1989 Paweł Trybalski mieszkał w Jeleniej Górze i pracował w Biurze Planowania Przestrzennego Dolnego Śląska. Następnie przeprowadził się do Michałowic (pow. karkonoski).
Paweł Trybalski był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarstwo Pawła Trybalskiego

Malarstwo Pawła Trybalskiego wpisuje się w nurt realizmu magicznego.  oraz malarstwa metaforycznego i cechuje się imponującym warsztatem artystycznym. Malarz przywiązywał ogromną wagę do zagadnień technologicznych, sam sporządzał farby.
Paweł Trybalski malował najczęściej fantastyczne pejzaże, w których łączył elementy krajobrazu, geologii oraz astronomii, tworząc zakrawające o abstrakcję, fascynujące kompozycje, charakteryzujące się nasyconą paletą barwną. Rzadziej artysta wykonywał surrealistyczne martwe natury.
Jedną z głównych inspiracji Pawła Trybalskiego były jego podróże - malarz w swoim życiu zwiedził wiele miejsc, m.in. Mongolię, Armenię i Antarktydę.

Paweł Trybalski - wystawy i nagrody

Paweł Trybalski zadebiutował w 1970 roku na wystawie Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W kolejnych latach pokazywał swoje obrazy na ponad 300 wystawach sztuki w kraju i za granicą. Eksponował np. w Kolonii, Londynie, Nowym Jorku oraz Tokio.

Paweł Trybalski był m.in. laureatem nagrody SAP (1986), artysta został również wyróżniony Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2010).

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY PAWŁA TRYBALSKIEGO

niedostępne
niedostępne
x
«
»