Mermod Frères

Mermod Frères BIO

Tytuł:

Zegarek kieszonkowy z czerwoną emalią (2 poł. XIX w.)

Technika:złoto, emalia
Wymiary:30 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: numer 105512; z wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym; sygnowany
koperta: odkryta, numer 219083, złoto 18k, wykończona czerwoną emalią
dekiel zewnętrzny: z dekoracją w formie wypełnionego emalią monogramu dekiel wewnętrzny: numer 105512 i 219083, złoto; sygnowany;
z dedykacją z 1898 roku
tarcza: emaliowana
szkło: mineralne

Stan zachowania: widoczne ubytki emalii
niedostepny

MERMOD FRÈRES

Mermod Frères to firma zegarmistrzowska, która od końca XIX wieku była rozpoznawana z zegarków z mechanizmami muzycznymi oraz pozytywek.

Mermod Frères - historia

Historia firmy sięga końca XVII wieku, kiedy członkowie rodziny Mermod podróżowali do Genewy, gdzie sprzedawali swoje produkty. Przełom nastąpił w 1816 roku, kiedy czterej synowie Louisa Mermoda stworzyli rodzinną firmę we współczesnym tego słowa znaczeniu. W XIX wieku marka zyskała wielką popularność. Mermod Frères było wówczas obecne na rynku europejskim i amerykańskim, co też przejawiało się w uczestnictwie w Wystawach Światowych (Paryż 1855; Chicago 1893). Ten rozdział historii firmy kończy się 1 lutego 1925 roku, wraz z przejęciem marki przez Hermanna Thorensa, producenta gramofonów.

W 2006 roku nastąpiło odrodzenie marki Mermod Frères. Obecnie firma zajmuje się tworzeniem zegarków naręcznych, które posiadają skomplikowane mechanizmy.

NIEDOSTĘPNE ZEGARKI MERMOD FRÈRES

niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»