Mermod Frères

Mermod Frères
Mermod FrèresMermod Frères
Tytuł:

Zegarek kieszonkowy z czerwoną emalią (2 poł. XIX w.)

Technika:złoto, emalia
Wymiary:30 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: numer 105512; z wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym; sygnowany
koperta: odkryta, numer 219083, złoto 18k, wykończona czerwoną emalią
dekiel zewnętrzny: z dekoracją w formie wypełnionego emalią monogramu dekiel wewnętrzny: numer 105512 i 219083, złoto; sygnowany;
z dedykacją z 1898 roku
tarcza: emaliowana
szkło: mineralne

Stan zachowania: widoczne ubytki emalii
zapytaj o cenę

MERMOD FRÈRES

Mermod Frères to firma zegarmistrzowska, która od końca XIX wieku była rozpoznawana z zegarków z mechanizmami muzycznymi oraz pozytywek.

Mermod Frères - historia

Historia firmy sięga końca XVII wieku, kiedy członkowie rodziny Mermod podróżowali do Genewy, gdzie sprzedawali swoje produkty. Przełom nastąpił w 1816 roku, kiedy czterej synowie Louisa Mermoda stworzyli rodzinną firmę we współczesnym tego słowa znaczeniu. W XIX wieku marka zyskała wielką popularność. Mermod Frères było wówczas obecne na rynku europejskim i amerykańskim, co też przejawiało się w uczestnictwie w Wystawach Światowych (Paryż 1855; Chicago 1893). Ten rozdział historii firmy kończy się 1 lutego 1925 roku, wraz z przejęciem marki przez Hermanna Thorensa, producenta gramofonów.

W 2006 roku nastąpiło odrodzenie marki Mermod Frères. Obecnie firma zajmuje się tworzeniem zegarków naręcznych, które posiadają skomplikowane mechanizmy.

x
«
»