HEKSEL Krzysztof

HEKSEL Krzysztof
HEKSEL KrzysztofHEKSEL KrzysztofHEKSEL Krzysztof
Tytuł:

Bez tytułu II (2012/2013)

Technika:olej, płyta
Wymiary:87 x 63 cm
91 x 66,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany na odwrocie: "Heksel. K."

PROWENIENCJA:
- zakup od artysty;
- kolekcja prywatna.
zapytaj o cenę
HEKSEL Krzysztof
HEKSEL KrzysztofHEKSEL KrzysztofHEKSEL Krzysztof
Tytuł:

Bez tytułu I (2012/2013)

Technika:olej, płyta
Wymiary:93 x 74 cm
96,5 x 77 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany na odwrocie: "Heksel. K."

PROWENIENCJA:
- zakup od artysty;
- kolekcja prywatna.

OPIS PRACY:
Krzysztof Heksel jest znanym polskim malarzem-surrealistą, który w swoich pracach czerpie inspiracje z poetyki marzeń sennych. Pod względem formalnym u tego twórcy jest dostrzegalna fascynacja malarstwem Zdzisława Beksińskiego.
Kompozycje tworzone przez malarza w swoim założeniu mają być otwarte na wielość interpretacji i zachęcać odbiorców do intelektualnej kontemplacji. Na szczególną uwagę zasługuje również precyzja i maestria techniczna, dzięki którym kreowane przez Krzysztofa Heksla światy i senne wizje w sugestywny sposób oddziałują na odbiorców.
W prezentowanym obrazie artysta ukazał tajemniczą kobiecą sylwetkę, która wydobywa się z obłoków. W centralnej części postać składa się z wielobarwnych amorficznych sieci. Całość została uzupełniona obecnością czarnych ptaków – kruków i półksiężyców, które wprowadzają nastrój tajemniczości i skojarzenia z symboliką okultyzmu. Barwy w obrazie w subtelny sposób przenikają się sprawiają wrażenie gwiezdnej mgławicy.
zapytaj o cenę

KRZYSZTOF HEKSEL

Krzysztof Heksel urodził się w 1982 roku w Wałbrzychu. Artysta to utalentowany samouk w dziedzinie malarstwa, który zaczął uczyć się rysunku pod wpływem ojca, również malarza amatora. Początkowo Krzysztof Heksel traktował malarstwo jako hobby. W 2015 roku został wpisany na listę członków Związku Artystów Plastyków.

Malarstwo Krzysztofa Heksla

Jego twórczość malarską zaliczyć można do nurtu realizmu magicznego. Obrazy artysty charakteryzują się tajemniczą, przejmującą aurą. Krzysztof Heksel maluje techniką olejną, najczęściej na stosunkowo dużych formatach. Przedstawia surrealistyczne wizje, inspiruje się zagadnieniami astronomicznymi i filozoficznymi. Obrazy Krzysztofa Heksla wywołują silne emocje u widzów i długo pozostają w pamięci. Artysta chce pozostawić odbiorcom swobodę interpretacji, stąd też nie tytułuje swoich prac.

W twórczości malarza można dostrzec wpływy sztuki Zdzisława Beksińskiego, mistrza polskiego surrealizmu.

Krzysztof Heksel - wystawy i kolekcje

Krzysztof Heksel zadebiutował ekspozycyjnie w 2013 roku na wystawie w Wałbrzychu. Po spotkaniu się z dużym zainteresowaniem ze strony widzów postanowił jeszcze bardziej skoncentrować się na swojej twórczości. W kolejnych latach jego prace były prezentowane na innych wystawach, m.in. w Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku czy we Wrocławiu. Za granicą jego obrazy były pokazywane w londyńskim The Old Truman Brewery.

Obrazy Krzysztofa Heksla są częścią kolekcji Muzeum Realizmu Magicznego "Ochorowiczówka" w Wiśle, gdzie w 2019 roku odbyła się jego indywidualna wystawa.

 

Poszukujemy prac artysty
x
«
»