ORACZEWSKI Józef

ORACZEWSKI Józef BIO

Tytuł:

Drzewa IX (1986)

Technika:olej, technika własna, płótno
Wymiary:46 x 61,5 cm
56 x 71 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "KORACZ / 86"
Na odwrocie metka autorska z opisem.
Na całej powierzchni obrazu widoczne krakelury oraz pojedyncze ubytki farby.
niedostepny

JÓZEF KRZYSZTOF ORACZEWSKI

Józef Krzysztof Oraczewski urodził się w 1951 roku w Warszawie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Projektowania Plastycznego pod kierunkiem Kazimierza Nity, na Wydziale Malarstwa w pracowni Rajmunda Ziemskiego oraz na Wydziale Grafiki pod okiem Haliny Chrostowskiej. W 1975 roku artysta uzyskał dyplom. Ponadto uzupełniał swoje wykształcenie na podyplomowym Studium Scenografii Teatralnej i Filmowej pod kierunkiem Józefa Szajny.

Twórczość Józefa Oraczewskiego

Józef Oraczewski poza malarstwem sztalugowym i monumentalnym zajmuje się również rysunkiem, grafiką i instalacjami przestrzennymi. Obrazy artysty charakteryzuje fakturowość, warto zwrócić uwagę na fakt, że artysta zajmował się malarstwem materii. Tematycznie obrazy Józefa Oraczewskiego poruszają zagadnienia związane z człowiekiem i jego egzystencją. Artysta tworzy również prace odwołujące się do Biblii oraz mitologii, a także przedstawienia architektoniczne.

Prace Józefa Oraczewskiego były eksponowane w kraju i za granicą. Artysta jest znany w Polsce oraz w Niemczech. Obrazy tego twórcy były wystawiane m.in. w Nowym Jorku.

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JÓZEFA ORACZEWSKIEGO

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»