ORACZEWSKI Józef

JÓZEF KRZYSZTOF ORACZEWSKI

Józef Krzysztof Oraczewski urodził się w 1951 roku w Warszawie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Projektowania Plastycznego pod kierunkiem Kazimierza Nity, na Wydziale Malarstwa w pracowni Rajmunda Ziemskiego oraz na Wydziale Grafiki pod okiem Haliny Chrostowskiej. W 1975 roku artysta uzyskał dyplom. Ponadto uzupełniał swoje wykształcenie na podyplomowym Studium Scenografii Teatralnej i Filmowej pod kierunkiem Józefa Szajny.

Twórczość Józefa Oraczewskiego

Józef Oraczewski poza malarstwem sztalugowym i monumentalnym zajmuje się również rysunkiem, grafiką i instalacjami przestrzennymi. Obrazy artysty charakteryzuje fakturowość, warto zwrócić uwagę na fakt, że artysta zajmował się malarstwem materii. Tematycznie obrazy Józefa Oraczewskiego poruszają zagadnienia związane z człowiekiem i jego egzystencją. Artysta tworzy również prace odwołujące się do Biblii oraz mitologii, a także przedstawienia architektoniczne.

Prace Józefa Oraczewskiego były eksponowane w kraju i za granicą. Artysta jest znany w Polsce oraz w Niemczech. Obrazy tego twórcy były wystawiane m.in. w Nowym Jorku.

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JÓZEFA ORACZEWSKIEGO

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»