KARSZNIEWICZ Jerzy

KARSZNIEWICZ Jerzy
KARSZNIEWICZ JerzyKARSZNIEWICZ Jerzy
Tytuł:

Dziewczyna w chuście na tle pejzażu

Technika:olej, płótno
Wymiary:30,5 x 24 cm
35 x 29 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "J. Karszniewicz"
Widoczne zabrudzenie warstwy malarskiej oraz pojedyncze ubytki farby (głównie w prawej dolnej części obrazu).
Cena:1100 zł
Kup

 

JERZY KARSZNIEWICZ

Jerzy Karszniewicz urodził się w 1878 roku w Tarnowie, zmarł w 1945 roku w Krakowie. W latach 1895-1901 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, m.in. w pracowniach Floriana Cynka, Jacka Malczewskiego i Józefa Mehoffera. Ogromny wpływ na przyszłą twórczość artysty wywarły na nim zajęcia prowadzone przez Jana Stanisławskiego, na których ćwiczony był temat malarstwa pejzażowego. Wykształcenie artystyczne Jerzy Karszniewicz uzupełniał jeszcze w École des Beaux-Arts w Paryżu. Po powrocie z Francji zamieszkał niedaleko Wieliczki, we wsi Janówka.
Malarz należał do Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg" oraz ugrupowania artystycznego "Zero".

 

Malarstwo Jerzego Karszniewicza

Jerzy Karszniewicz specjalizował się w malarstwie pejzażowym. Najchętniej portretował znane mu motywy z bliskich okolic: parki, lasy, wzgórza, architekturę kościołów, podejmował również tematykę weduty, uwieczniając widoki miejskie, zwykle krakowskie. Niekiedy Jerzy Karszniewicz malował też portrety i bardziej rozbudowane kompozycje figuralne, jednak stanowią one jedynie ułamek jego twórczości.

 

Jerzy Karszniewicz - wystawy

Jerzy Karszniewicz był związany ze środowiskiem artystycznym Krakowa, często pokazywał swoje prace na ekspozycjach krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, uczestniczył też w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JERZEGO KARSZNIEWICZA

 

niedostępne
niedostępne
niedostępne
x
«
»