LAMBERT-RUCKI Jean

LAMBERT-RUCKI Jean BIO

Tytuł:

Ukrzyżowany

Technika:brąz polerowany, drewno, stal
Wymiary:99,5 x 60,5 x 9,5 cm
37 x 33 x 7 cm (wymiary figury)
Uwagi:Sygnowana na perizonium: "Lambert Rucki"
niedostepny

JEAN LAMBERT-RUCKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Jean Lambert-Rucki urodził się w 1888 roku w Krakowie, zmarł w 1967 w Paryżu. Uczył się w krakowskiej Szkole Przemysłowej, następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Pankiewicza i Józefa Mehoffera. W 1911 roku otrzymał dyplom i wyjechał do Paryża. Przyjaźnił się ze znanymi malarzami: Mojżeszem Kislingiem, Chaimem Soutine, Amedeo Modiglianim. Współpracował z dekoratorami i architektami: Jeanem Durand, Le Corbusierem, Robertem Mallet-Stevensem. W latach 30. artysta został członkiem Związku Artystów Nowoczesnych.

Jean Lambert-Rucki - twórczość

Na początku swojej kariery Jean Lambert-Rucki eksperymentował z różnymi nurtami awangardy. Ostatecznie skierował się w stronę art déco. Artysta inspirował się folklorem ludowym i prymitywną sztuką plemienną. Tworzył rzeźby i biżuterię, zajmując się ponadto ilustratorstwem oraz grafiką. Głównym tematem sztuki Jeana Lamberta-Ruckiego był człowiek i zwierzęta. Niezwykle istotne miejsce w twórczości artysty zajmowała sztuka sakralna. Jean Lambert-Rucki pozostawił po sobie wiele medalionów i posągów o tematyce religijnej.

Jean Lambert-Rucki - wystawy i kolekcje

Jean Lambert-Rucki wziął udział m.in. w Salonie Jesiennym (1919), Salonie Niezależnych (od 1920), Salonie des Tuileries (od 1933). Artysta prezentował swoje prace wspólnie z grupą Section d’Or. Rzeźby Jeana Lamberta-Ruckiego są częścią licznych kolekcji prywatnych w Polsce i w Europie.

 

Poszukujemy prac artysty

 

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTY

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»