BROŻEK Eugeniusz

BROŻEK Eugeniusz BIO

Tytuł:

Arka Noego

Technika:akryl, płótno
Wymiary:45,5 x 63,5 cm
55,5 x 73,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "E. Brożek"
Opisany na blejtramie.
niedostepny

EUGENIUSZ BROŻEK

Eugeniusz Brożek urodził się w 1947 roku w miejscowości Przełaj k. Sędziszowa, zmarł w 2021 roku. Część życia spędził na Śląsku, gdzie pracował m.in. w kopalni i hucie. Twórczością artystyczną Eugeniusz Brożek zajął się właściwie dopiero w 1980 roku, kilka lat po powrocie do Sędziszowa. Wcześniej artysta malował od czasu do czasu, często odchodząc jednak od swojej pasji. Od lat 80. czynnie działał w miejscowym środowisku artystów nieprofesjonalnych, w 1984 roku Eugeniusz Brożek stał się jednym z założycieli grupy „Sędziwoje”, rok wcześniej natomiast został członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie.

Twórczość Eugeniusza Brożka

Malował obrazy o tematyce fantastycznej, wiejskiej i religijnej. Kompozycje Eugeniusza Brożka wyróżniają się bogatą gamą barwną i ornamentalnością. Charakterystyczne dla artysty jest zestawianie czystych kolorów.

Eugeniusz Brożek - wystawy i kolekcje

Obrazy Eugeniusza Brożka prezentowano na wielu ekspozycjach, także za granicą, np. w Paryżu i Lipsku.

Prace artysty znajdują się w kolekcjach wielu muzeów m.in. Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Muzeum Etnograficznego w Warszawie i Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Eugeniusz Brożek został wyróżniony nagrodą im. Oskara Kolberga (2006) oraz srebrnym medalem Gloria Artis.

niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»