REBELSKI Damian

REBELSKI Damian BIO

Tytuł:

Żar tropików (2012)

Technika:kredka, karton
Wymiary:48,5 x 69 cm
Uwagi:Na odwrocie dwie pieczątki autorskie Damiana Rebelskiego.
Opisany na odwrocie obcą ręką: "Żar tropików | Bydgoszcz 5.V.2012.r."
niedostepny

DAMIAN REBELSKI

Damian Rebelski urodził się w 1980 roku w Szubinie, obecnie mieszka w Bydgoszczy. Jest artystą nieprofesjonalnym, cierpiącym na niepełnosprawność umysłową. Artysta ukończył z wyróżnieniem Studium Wiedzy o Sztuce dla Osób Niepełnosprawnych na Politechnice Krakowskiej.

Damian Rebelski jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej Przystań w Bydgoszczy.

Malarstwo Damiana Rebelskiego

W swojej twórczości Damian Rebelski najczęściej wykorzystuje kredki i pastele, rysując w specyficzny, wypracowany przez siebie sposób - przytrzymując czołem kartki. Prace malarza cechują się nasyconą i kontrastową kolorystyką oraz przemyślanym układem kompozycyjnym.
W pracach Damian Rebelski porusza zróżnicowaną tematykę, najczęściej jednak wybiera motywy religijne, obok których powstają jednak kompozycje rodzajowe, portrety, a nawet akty.

Damian Rebelski - wystawy, nagrody i kolekcje

Damian Rebelski jest twórcą docenianym i wielokrotnie nagradzanym w konkursach sztuki art-brut, m.in. kilkukrotnie został on laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki (2006, 2010, 2015). W 2003 roku artysta otrzymał Stypendium Prezydenta Bydgoszczy.

Prace Damiana Rebelskiego były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, wymienić tu można np. ekspozycję w Galerii Sztuki Ludowej w Bydgoszczy (2001), lubelskiej Galerii Art Brut (2016) (obecnie dostępnej online w Interaktywnej Galerii Art Brut) czy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (2022). Do najbardziej prestiżowych ekspozycji zbiorowych zaliczyć można "Wystawę Dziesięciu" prezentowaną w Muzeum Narodowym w Gdańsku (2004). Pokazy indywidualne prac artysty miały miejsce w Bydgoszczy, Sopocie i Pelplinie.
Obrazy artysty znajdują się w wielu zbiorach prywatnych, jego prace odnaleźć można również m.in. w kolekcji Muzeum Śląskiego w Katowicach.

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»