PAŁKA-WINEK Barbara

PAŁKA-WINEK Barbara BIO

Tytuł:

Małe parawany (2014)

Technika:olej, płótno, technika własna
Wymiary:91,5 x 73 cm
Uwagi:Sygnowany p.g.: "Pałka | Winek"
niedostepny

BARBARA PAŁKA-WINEK

Barbara Pałka-Winek

Barbara Pałka-Winek
[źródło: archiwum artystki]

Barbra Pałka-Winek jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała na Wydziale Malarstwa m.in. w pracowniach Tadeusza Brzozowskiego, Jana Szancenbacha i Włodzimierza Buczka. Dyplom artystka uzyskała w 1983 roku.

Malarstwo Barbary Pałki-Winek

Barbara Pałka-Winek zajmuje się malarstwem. W swoich obrazach eksperymentuje z formą i materiałem uzyskując ciekawe artystycznie i efektowne rezultaty.
W sztuce artystki dominuje motyw kobiety ukazywanej w różnych kontekstach, niekiedy w sposób bardzo dosłowny, innym razem za pomocą uproszczonych, balansujących na granicy abstrakcji, ale wciąż rozpoznawalnych kształtów.
Formalnie obrazy Barbary Pałki-Winek wyróżniają się bogatą fakturą oraz nasyconą kolorystyką.

Barbara Pałka-Winek - wystawy, nagrody i kolekcje

Obrazy Barbry Pałki-Winek były prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Paryżu, Londynie, Wenecji, Rzymie, Tokio i Nowym Jorku. Artystka wystawiała również w krakowskim Pałacu Sztuki.

Malarka jest laureatką prestiżowych nagród, wśród których można wymienić np. Primo Delle Arti "Donato Bramante" - (Rzym, 2015), Marco Polo International Prize (Wenecja, 2015), Oscar della Cultura (Florencja, 2014) czy Artis Laudabilis (Budapeszt, 2009).

NIEDOSTĘPNE OBRAZY BARBARY PAŁKI-WINEK

niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»