PAŁKA-WINEK Barbara

PAŁKA-WINEK Barbara
PAŁKA-WINEK BarbaraPAŁKA-WINEK BarbaraPAŁKA-WINEK Barbara
Tytuł:

Dziewczyna z ptaszkami

Technika:technika własna, płótno
Wymiary:100 x 80 cm
109 x 88,7 cm (z oprawą)
Uwagi:
Sygnowany l.g.: "PAŁKA|WINEK"
zapytaj o cenę

BARBARA PAŁKA-WINEK

Barbara Pałka-Winek

Barbara Pałka-Winek
[źródło: archiwum artystki]

Barbra Pałka-Winek jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała na Wydziale Malarstwa m.in. w pracowniach Tadeusza Brzozowskiego, Jana Szancenbacha i Włodzimierza Buczka. Dyplom artystka uzyskała w 1983 roku.

Malarstwo Barbary Pałki-Winek

Barbara Pałka-Winek zajmuje się malarstwem. W swoich obrazach eksperymentuje z formą i materiałem uzyskując ciekawe artystycznie i efektowne rezultaty.
W sztuce artystki dominuje motyw kobiety ukazywanej w różnych kontekstach, niekiedy w sposób bardzo dosłowny, innym razem za pomocą uproszczonych, balansujących na granicy abstrakcji, ale wciąż rozpoznawalnych kształtów.
Formalnie obrazy Barbary Pałki-Winek wyróżniają się bogatą fakturą oraz nasyconą kolorystyką.

Barbara Pałka-Winek - wystawy, nagrody i kolekcje

Obrazy Barbry Pałki-Winek były prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Paryżu, Londynie, Wenecji, Rzymie, Tokio i Nowym Jorku. Artystka wystawiała również w krakowskim Pałacu Sztuki.

Malarka jest laureatką prestiżowych nagród, wśród których można wymienić np. Primo Delle Arti "Donato Bramante" - (Rzym, 2015), Marco Polo International Prize (Wenecja, 2015), Oscar della Cultura (Florencja, 2014) czy Artis Laudabilis (Budapeszt, 2009).

x
«
»