CHRZANOWSKI Antoni

CHRZANOWSKI Antoni
CHRZANOWSKI AntoniCHRZANOWSKI Antoni
Tytuł:

Kościół Św. Kingi w Rajbrocie (1937)

Technika:olej, płótno
Wymiary:65 x 55 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany l.d.: "ANTONI CHRZANOWSKI | KOŚCIÓŁ ŚW. KINGI RAJBROT 1937"
Cena:4000 zł
rezerwuj

ANTONI CHRZANOWSKI

Antoni Chrzanowski

Antoni Chrzanowski urodził się w 1905 roku w Krakowie, zmarł tamże w 2000 roku. Artysta studiował w ASP w Krakowie w pracowni Alfreda Terleckiego i Leona Wyczółkowskiego. Od 1945 roku Antoni Chrzanowski był członkiem ZPAP. Artysta znany jest również jako lekkoatleta i działacz sekcji lekkoatletyki Towarzystwa Sportowego Wisła.

Antoni Chrzanowski - twórczość

Artysta był znakomitym akwarelistą, ponadto tworzył prace w technice olejnej. W swoich obrazach przedstawiał architekturę oraz wnętrza budowli. Wiele miejsca w jego twórczości zajmują wizerunki krakowskich zabytków. Artysta stworzył między innymi dokumentację Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu.

Antoni Chrzanowski w swoim malarstwie podejmował również temat pejzażu oraz martwej natury. Artysta w latach 60. odbył wiele podróży, w wyniku których stworzył obrazy ukazujące widoki Florencji i Podhala. Malarstwo Antoniego Chrzanowskiego cechuje wysoki realizm, precyzja linii i harmonijna gama barwna.

Antoni Chrzanowski - Wystawy i kolekcje

Istotnym wydarzeniem dla twórczości artysty był udział w Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu w 1968 roku.

Obrazy Antoniego Chrzanowskiego obecnie można znaleźć w zbiorach muzealnych takich instytucji jak, mi.in. Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ANTONIEGO CHRZANOWSKIEGO

 

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
x
«
»