TUŹNIK Andrzej

TUŹNIK Andrzej
TUŹNIK AndrzejTUŹNIK AndrzejTUŹNIK Andrzej
Tytuł:

Carro azul (2016)

Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 80 cm
68 x 87,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A"
Opisany na odwrocie: "A’2016"
Na odwrocie dwie pieczątki autorskie.
Cena:2500 zł
rezerwuj

ANDRZEJ TUŹNIK

Andrzej Tuźnik urodził się w 1974 roku w Puławach. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dyplom z malarstwa obronił w 2000 roku w pracowni Walentego Wróblewskiego, uzyskując za pracę dyplomową Wyróżnienie Dziekańskie. Otrzymał jeszcze kilka innych nagród, np. w 2022 roku został wyróżniony stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury.
Od końca lat 90. do 2005 roku Andrzej Tuźnik pracował jako plastyk w Państwowym Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Następnie związał się z Trójmiastem, obecnie pracuje na jako grafik w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym.
Eksponował na blisko dziesięciu wystawach indywidualnych, głównie w Gdańsku, ale także w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy, wystawiał również na pokazach zbiorowych, m.in. na Zamku Lubelskim i w Art Museum w Malmö.

Andrzej Tuźnik jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarstwo Andrzeja Tuźnika

W obrazach Andrzej Tuźnik przedstawia codzienność, zwykle pojedynczych bohaterów ukazywanych w kontekście ogromu pejzażu miejskiego lub natury. Niekiedy postacie ludzkie zastępowane są przez środki transportu. Gamę kolorystyczną malarz opiera zwykle na odcieniach błękitu i szarości przełamywanych mocnymi akcentami czerwieni, oranżu lub żółcieni. W twórczości Andrzeja Tuźnika wyczuwalne są echa estetyki pop-artu.

 

x
«
»