FRĄCKIEWICZ Jacek

FRĄCKIEWICZ Jacek
FRĄCKIEWICZ JacekFRĄCKIEWICZ Jacek
Tytuł:

Czarny kot (2005)

Technika:olej, tektura
Wymiary:25,2 x 22 cm
36,3 x 33,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.śr.: "FRĄCKIEWICZ"
Datowany śr.g.: "2005"
Cena:1600 zł
Kup

JACEK FRĄCKIEWICZ

Jacek Frąckiewicz urodził się 4 stycznia 1964 roku w Sędziejowicach. W latach 19840-1990 studiował na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Naukę ukończył dyplomem z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej Grzegorza Banaszkiewicza i Ryszarda Osadczego. Artysta był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki (1997/1998).

Sztuka Jacka Frąckiewicza

Jacek Frąckiewicz zajmuje się wieloma technikami artystycznymi - malarstwem i grafiką, wykonuje również ilustracje, także o charakterze karykaturalno-satyrycznym.
W jego malarstwie dominuje właśnie podobna, przerysowana stylistyka, artysta najchętniej przedstawia koty w najróżniejszych sytuacjach, również surrealistycznych, np. jako muzykujące zwierzęta. Jacek Frąckiewicz nie stroni też od scen rodzajowych, często ukazuje wczasowiczów na plaży oraz - podobnie jak w przypadku czworonogów - muzyków.
Obrazy Jacka Frąckiewicza odznaczają się znakomitym, lekkim humorem, pełne są anegdotyczności, czasem zachęcają do rozmyślań na temat przedstawionych w karykaturalnym świetle wydarzeń i postaci. Formalnie cechuje je groteskowość, uproszczenie pełnych zazwyczaj kształtów przedstawianych ludzi i zwierząt, a także żywa, soczysta kolorystyka.

Malarz współpracuje z wydawnictwami, jego prace były wielokrotnie publikowane w czasopismach polskich i zagranicznych, by wymienić tylko "Politykę", "Szpilki", "Przegląd", "Wprost" czy austriacki "Wiener Journal".

Obrazy Jacka Frąckiewicza były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, artysta miał również wiele pokazów indywidualnych, wielokrotnie był nagradzany za swoją twórczość, m.in. w 2015 roku został wyróżniony nadawanym przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury Małym ERYKiem (za całokształt twórczości i działalność organizatorską).

 

x
«
»