ROZWADOWSKI Zygmunt

ZYGMUNT ROZWADOWSKI

Zygmunt Rozwadowski urodził się w 1870 roku we Lwowie, zmarł w 1950 roku w Zakopanem. Uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jana Matejki oraz w prywatnej szkole Antona Ažbego w Monachium (1891-1893). W latach 1910-1920 pracował w Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego we Lwowie. W trakcie I wojny światowej Zygmunt Rozwadowski był żołnierzem Legionów Polskich. Po zakończeniu II wojny światowej zamieszkał w Zakopanem.

Twórczość Zygmunta Rozwadowskiego

Artysta specjalizował się w scenach batalistycznych z okresu wojen napoleońskich, powstania listopadowego i I wojny światowej. Malarz chętnie przedstawiał sylwetki koni, które oddawał z niezwykłym wyczuciem i sprawnością. Zygmunt Rozwadowski tworzył również sceny rodzajowe związane z tematyką jarmarków i polowań. Obrazy artysty cechuje precyzja oraz zastosowanie interesujących skrótów perspektywicznych.

Zygmunt Rozwadowski był autorem dekoracji malarskiej Teatru Wielkiego we Lwowie, z kolei od 1983 roku pracował wraz z innymi artystami nad "Panoramą Racławicką".

Wystawy i zbiory prac Zygmunta Rozwadowskiego

Artysta już podczas studiów brał udział w wystawach w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. W późniejszych latach jego prace były również prezentowane w krakowskim i we lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

Obrazy Zygmunta Rozwadowskiego znajdują się w zbiorach licznych kolekcji prywatnych i publicznych. Prace malarza są częścią m.in. kolekcji Muzeum Krakowa i Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ZYGMUNTA ROZWADOWSKIEGO

niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»