LACHUR Zdzisław

LACHUR Zdzisław BIO

Tytuł:

Rabin (1989)

Technika:olej, sklejka
Wymiary:72 x 50 cm
92 x 70 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Z. LACHUR"
Opisany na odwrocie: "RABIN | 1989- | ZLachur"
niedostepny

ZDZISŁAW LACHUR

Zdzisław Lachur urodził się w 1920 roku, zmarł w 2007 roku. W latach 1945-1950 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Eugeniusza Eibischa. Był założycielem Studia Form Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Twórczość Zdzisława Lachura

Zdzisław Lachur tworzył malarstwo, grafikę i animację rysunkową. W jego twórczości dominowały tematy związane z Holocaustem, ponadto artysta tworzył także sceny ukazujące tradycje żydowskie, tematy biblijne i wizerunki zwierząt.

Malarstwo Zdzisława Lachura cechuje oryginalny styl, na który składają się ekspresyjna linia i złożona przygaszona gama barwna. Obrazy posiadają silny ładunek emocjonalny.

Zdzisław Lachur - wystawy, wyróżnienia, kolekcje

Artysta wziął udział w 1955 roku w Wystawie Młodej Plastyki w warszawskim Arsenale. Za swoją twórczość poświęconą narodowi żydowskiemu Zdzisław Lachur został w 1979 roku odznaczony medalem Yad Vashem.

Obrazy tego artysty znajdują się w wielu muzeach na całym świecie: Żydowskim Instytucie Historycznym, Muzeum Wojska Polskiego, w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, Muzeum w Haifie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Muzeum Holocaustu w Paryżu i innych.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ZDZISŁAWA LACHURA

niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»