WICIŃSKA-DELEKTA Izabela

WICIŃSKA-DELEKTA Izabela BIO

Tytuł:

Pejzaż

Technika:olej, tektura
Wymiary:50 x 60 cm
66 x 76 cm (z oprawą)
niedostepny

 

IZABELA WICIŃSKA-DELEKTA

Izabela Wicińska-Delekta urodziła się w 1921 roku w Wadowicach. W latach 1945-1952 studiowała na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Zbigniewa Pronaszki, Wojciecha Weissa i Wacława Taranczewskiego. Równolegle uczyła się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom aktorski. Szlifowała także talent wokalny na zajęciach ze śpiewu prof. B. Romaniszyna. Przez wiele lat była aktorką Teatru Bagatela (do 1981 roku), występowała również w Teatrze Rozmaitości i Teatrze Młodego Widza.
Izabela Wicińska-Delekta należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest laureatką Złotego Krzyża Zasługi oraz Złotej Odznaki Miasta Krakowa. Jej obrazy były nagradzane w konkursach ZPAP oraz Prix International d'art Contemporain de Monte Carlo (I nagroda).

Twórczość Izabeli Wicińskiej-Delekty charakteryzuje się bogactwem technik i tematów malarskich. Pracuje w technice olejnej, akwarelowej, gwaszu, sporadycznie uprawia także grafikę. Malarka tworzy portrety, martwe natury, sceny rodzajowe i pejzaże. W jej dorobku artystycznym znamienna jest lekkość, z jaką porusza się między realizmem, a ekspresyjnymi formami balansującymi na granicy abstrakcji.

 

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTKI

 

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»