BORZOBOHATY Anna

BORZOBOHATY Anna BIO

Tytuł:

Mała zielona struktura – otwarta po przekątnej (2012)

Technika:stal, farba epoksydowa
Wymiary:25,5 cm (wysokość), 18,5 cm (szerokość)
Uwagi:Sygnowana wewnątrz kompozycji l.d.: "ANIA BORZOBOHATY 2012"
niedostepny

ANNA BORZOBOHATY

Anna Borzobohaty

Anna Borzobohaty
[źródło: archiwum artystki]

Anna Borzobohaty urodziła się w 1972 roku w Paryżu. Początkowo studiowała w Paryżu na Sorbonie. Po uzyskaniu dyplomu naukę kontynuowała na kierunku Sztuki Piękne na Uniwersytecie w Granadzie (Hiszpania) oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie mieszka i pracuje w Paryżu oraz Krakowie.

Rzeźba Anny Borzobohaty

Duży wpływ na rozwój i ukształtowanie twórczości artystki miał jej kontakt z różnymi środowiskami artystycznymi.
Anna Borzobohaty zajmuje się rzeźbą, w swoich pracach najczęściej wykorzystuje aluminium i stal, nierzadko pokrywane wyrazistymi kolorami. Artystka tworzy zarówno kameralne rzeźby oraz reliefy, jak i monumentalne dzieła. Istotną rolę w jej pracach odgrywają proporcje, logika i matematyka. Co ciekawe, rzeźbiarka eksperymentuje z techniką hologramu tworząc trójwymiarowe rzeźby przy pomocy animacji.
Dorobek Anny Borzobohaty wpisuje się w nurt abstrakcji geometrycznej.

Anna Borzobohaty - wystawy i kolekcje

Anna Borzobohaty wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach. Rzeźby artystki znajdują się w licznych kolekcjach na całym świecie, m.in. w zbiorach Fundacji Villa Datris w L'Isle-sur-la-Sorgue (Francja), Museo Scultura Contemporanea w Materze (Włochy), Mobil Madi Museum w Budapeszcie (Węgry), Muzeum Sztuki Satoru Sato w Tome (Japonia) czy Geometric and Madi Art Museum w Dallas (Stany Zjednoczone).

niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»