OLEŚ Andrzej

OLEŚ Andrzej BIO

Tytuł:

Obrzędy słowiańskie (1942)

Technika:akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę
Wymiary:18 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
32,5 x 38 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "A. Oleś. | 1942."
niedostepny

ANDRZEJ OLEŚ

Andrzej Oleś urodził się w 1886 roku w Iwoniczu, zmarł w 1952 w Kielcach. Artysta kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Leona Wyczółkowskiego, oraz Stanisława Dębickiego. Jednocześnie Andrzej Oleś studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 1913 roku uzyskał stopień doktora. W 1936 roku przeniósł się na stałe do Kielc. Tam rozpoczął pracę konserwatora wojewódzkiego i kierownika Oddziału Sztuki Urzędu Wojewódzkiego. Po wojnie Andrzej Oleś działał na rzecz powstania kieleckiego oddziału ZZPAP. Artysta był członkiem m.in. Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Związku Polskich Artystów Plastyków i grupy Zwornik.

Malarstwo Andrzeja Olesia

Twórczość Andrzeja Olesia skupiała się na tematyce pejzażowej, scenach rodzajowych i portretach. Artysta wykonywał prace w technice olejnej i akwarelowej. Prace tego malarza charakteryzuje wrażliwość na barwę i światło.

Wystawy prac Andrzeja Olesia

Prace Andrzeja Olesia były eksponowane na licznych wystawach w Polsce, a także za granicą m.in. w Sztokholmie, Payżu, Chicago.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ANDRZEJA OLESIA

niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»