ŚWIĘTEK Weronika

ŚWIĘTEK Weronika BIO

Tytuł:

Blisko (2022) z cyklu Wrastanie

Technika:akryl, płótno
Wymiary:15 x 15 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "Weronika | Świętek | Blisko 15 x 15 | 22"
niedostepny

WERONIKA ŚWIĘTEK

Weronika Świętek

Weronika Świętek urodziła się w 1996 roku. Ukończyła studia na kierunku malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie kształciła się m.in. w pracowniach dra hab. Mirosława Sikorskiego i dra hab. Bogusława Bachorczyka. Dyplom obroniła w 2022 roku.

Malarstwo i twórczość Weroniki Świętek

Weronika Świętek jest artystką wszechstronną - zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, tworzy również obiekty. Jako jedną z jej pasji należy wymienić rękodzieło, które stanowi również inspirację dla malarki oraz jedną z form jej wypowiedzi - przykład stanowią swoiste makaty haftowane przez artystkę.
W swojej twórczości Weronika Świętek nawiązuje do relacji człowieka z naturą. Bada granice i zależności między tymi sferami, a także pojęciami "naturalności" "sztuczności" i "kultury" świadomie nie stawiając między nimi przecinków. W tym celu wykorzystuje szerokie spektrum skojarzeń jakie budzą w artystce ciało, cielesność i roślinność.

Weronika Świętek czynnie działa w środowisku artystycznym, bierze udział w różnorodnych projektach, jest twórczynią rozpoznawalną i docenianą. Została ona m.in. wyróżniona jedną z dwóch nagród w ramach I edycji konkursu CX ART.
Otrzymała również stypendium na realizację projektu wystawienniczego "Ziemia obiecana" w ramach festiwalu Open Eyes Art (Kraków, 2021).

Wystawy zbiorowe Weroniki Świętek:

- "Assemblage – Emballage" Galeria Lamelli, Kraków (2016);
- "Spojrzenia", wystawa w ramach projektu Cracow Gallery Weekend KRAKERS, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków (2019);
- "Przestrzeń alternatywna dla działań artystycznych", Kopalnia Soli w Wieliczce; Galeria Fundacji Tytano w Krakowie (2019);
- "Antropocen", wystawa zbiorowa, Galeria Re, MOCAK, Kraków (2020);
- Biennale Rysunku Studenckiego, wystawa wirtualna zbiorowa, Galeria Wozownia, UMK, Toruń (2020);
- "To nie tak!", wystawa zbiorowa, Muzeum Fotografii MuFo, Kraków (2020);
- CX ART, wystawa pokonkursowa, siedziba firmy Consultronix, Kraków (2021).

NIEDOSTĘPNE OBRAZY WERONIKI ŚWIĘTEK

niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»