ROSIŃSKI Ryszard

ROSIŃSKI Ryszard
ROSIŃSKI RyszardROSIŃSKI Ryszard
Tytuł:

Wyrok (2015)

Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 80 cm
109 x 89 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Rosiński | 2015"
Opisany na odwrocie: "ROSIŃSKI | WYROK | 100 x 80 | 2015"

Obraz jest reprodukowany w wydaniu powieści Krzysztofa Gibaszewskiego W poszukiwaniu tego czegoś (Skarżysko-Kamienna 2015, s. 146 oraz na tyle okładki).
Obraz jest wymieniany i reprodukowany w albumie prac Ryszarda Rosińskiego Surrealizm (tekst K. Gibaszewski, Skarżysko-Kamienna 2018, s. 90-91).

Do obrazu dołączone zostaną dwie wspomniane wyżej publikacje opatrzone autografami Ryszarda Rosińskiego oraz Krzysztofa Gibaszewskiego.

Fragment powieści Krzysztofa Gibaszewskiego W poszukiwaniu tego czegoś:
"Facet znajdował się w jasnym pomieszczeniu bez ścian, sufitu i podłogi. Otaczał go błękit. [...] Przed sobą widział cztery postacie, ubrane w brązowe, niewidzialne habity z zaciągniętymi wielkimi, czarnymi kapturami, spod których nie było widać twarzy. Postacie te zlewały się z otoczeniem w jeden błękit. Byli to członkowie trybunału. Między nimi a Facetem, trochę z lewej strony, stał oskarżyciel, który wygłaszał przemowę. [...]
Z obejrzanego materiału wynika, że oskarżony odrzucił łaskę, którą otrzymał. A otrzymał wiele. Oświecenie, powołanie do wielkich rzeczy. Mógł być prorokiem, ale on zaniechał. Wybrał mamonę i cielesność. Za to może być tylko jedna kara, o którą wnioskuję. Życie. Domagam się dla niego kary doumarcia. Życia, dopóki nie umrze. [...] Niech żyje wśród ludzi, którzy nigdy go nie zrozumieją [...]. To będzie jego karą. Bo wiedział, a nie przekazał wiedzy, nie poszerzył jej, ani nie wykorzystał jej do niczego dobrego. Za to powinien po raz kolejny zostać wygnanym z raju. Za pierworodny grzech zaniechania."
Cena:10000 zł
rezerwuj

RYSZARD ROSIŃSKI

Ryszard Rosiński urodził się w 1956 roku w Skarżysku-Kamiennej. Malarz żyje i tworzy w rodzinnej miejscowości. Jest rozpoznawalnym malarzem-surrealistą.

Twórczość Ryszarda Rosińskiego

W swojej twórczości Ryszard Kosiński stara się wykroczyć poza utarte schematy i kanony. Malarz stworzył niepowtarzalną stylistykę, którą charakteryzuje niezwykła dbałość o detale.

Artysta tworzy na swoich płótnach rozbudowane kompozycje, w których zawiera złożone treści. Dla malarstwa Ryszarda Rosińskiego znamienna jest konwencja marzeń sennych.

W niektórych pracach autorstwa Ryszarda Rosińskiego można spotkać mroczny i niepokojący nastrój, jednak twórczość artysty jest zdominowana przez kompozycje o melancholijnym charakterze.

Ryszard Rosiński podejmuje w swoich pracach tematykę problemów codziennego życia i cywilizacji ludzkiej.

x
«
»