OLBIŃSKI Rafał

OLBIŃSKI Rafał BIO

Tytuł:

Płytka analogia

Technika:inkografia, papier, edycja V/XX, sygnowana p.d. ołówek: "Olbiński"
Wymiary:42,5 x 30,3 cm (wymiary pracy)
49,7 x 35 cm (wymiary arkusza)
Uwagi:Praca należy do autorskiej edycji inkografii sygnowanych ołówkiem oraz opatrzonych suchą pieczęcią. Do dzieła dołączony jest certyfikat potwierdzający jego autentyczność.

Rafał Olbiński "Dwa Drzewa"
"Pośrodku rozległej równiny rosły dwa drzewa. Jedno miało koronę w kształcie stożka, drugie idealnej kuli. Od dziesiątków lat nikt nie odpoczywał w ich cieniu, a w gałęziach od dawna nie dojrzewały ptasie gniazda. Stały samotnie naprzeciwko siebie, podziwiając się wzajemnie…
– Ach jak bardzo chciałoby być taką piękną, zieloną sferą; to musi być cudowne posiadać kształt słońca i pełni księżyca, być uwielbianym przez chmury i plejady gwiazd! – szeptało tysiącami liści stożkowate drzewo. Drzewo o kulistej koronie marzyło o byciu stożkiem skierowanym w bezkresność kosmosu, ku labiryntom galaktyk i złotym deszczom komet. Błagalne modlitwy liści obydwu drzew nie uszły uwagi potężnego Boga, który oryginalnie je stworzył. Zlitował się nad nimi i pewnej nocy zamienił ich zielone korony, zabierając im również pamięć przeszłości. Następnego dnia, jak przez niezliczone różańce poprzednich dni, drzewa patrzyły na siebie z zazdrością, kontemplując kształt sąsiada. Pierwotną formę zachowały tylko korzenie, ale te, należąc do świata ciemności, nie były dla nikogo widoczne."
[źródło: Rafał Olbiński, Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach, Wydawnictwo MUZA, Warszawa 2015, s. 68.]
Cena:2500,00 zł Kup
x
«
»