AMBROZIAK Piotr

AMBROZIAK Piotr BIO

Tytuł:

Jak Rysiek szukał żony (2012)

Technika:akryl, płótno
Wymiary:114 x 140 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "PIOTR | AMBROZIAK | 2012"; "JAK | RYSIEK | SZUKAŁ | ŻONY"
niedostepny

PIOTR AMBROZIAK

Piotr Ambroziak urodził się w 1971 roku. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1996 roku obronił dyplom w pracowni drzeworytu Andrzeja Bartczaka,z aneksem z fotografii u Ireneusza Pierzgalskiego. Malarz jest członkiem wielu stowarzyszeń jak "Kultura Aktywna", "Młodzi Sztuką" oraz "Otwarta Wystawa".

Twórczość Piotra Ambroziaka

Piotr Ambroziak jest twórcą licznych ekspresyjnych obrazów i obiektów tzw. "miejskiego szamanizmu".

Obrazy tego twórcy są wynikiem inspiracji przestrzenią miejską. W twórczości Piotra Ambroziaka są zauważalne odniesienia do różnorodnych zagadnień z zakresu kultury i historii. Świat przedstawiony w jego obrazach jest osadzony na granicy pomiędzy rzeczywistością a światem fantazji.

Kompozycje tworzone przez Piotra Ambroziaka cechuje obecność bogatej faktury farby niekiedy z dodatkiem farby w sprayu. Twórczość tego artysty jest w swojej formie bardzo ekspresyjna. Malarz stosuje figuratywny język wyrazu, jednocześnie nie bojąc się zastosowania w swoich kompozycjach uproszczenia kształtów.

Piotr Ambroziak - ekspozycje i wyróżnienia

Prace Piotra Ambroziaka były wystawiane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Artysta eksponował swoje obrazy m.in. w Warszawie, Birmingham oraz Wiedniu.

W 1995 roku Piotr Ambroziak otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY PIOTRA AMBROZIAKA

niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»