KOCHANOWSKI Janusz

 

JANUSZ KOCHANOWSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Janusz Kochanowski urodził się w 1937 roku, zmarł w 2021 r. Malarz w 1963 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, z wykształcenia był architektem wnętrz. Janusz Kochanowski uprawiał jednak także malarstwo sztalugowe i monumentalne. Artysta zajmował się również grafiką i projektami z zakresu form przemysłowych. Aktywnie działał w środowisku artystycznym, m.in. jako organizator plenerów malarskich. Był prezesem oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa w Bydgoszczy.

Obrazy Janusza Kochanowskiego są wyrazem fascynacji tego artysty naturą. W swoich dekoracyjnych, poetyckich kompozycjach malarz ukazywał pejzaże i portrety konkretnych gatunków roślin oraz ich kwiatów.

Malarz otrzymał wiele nagród i wyróżnień, został odznaczony m.in Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Medalem Prezydenta Bydgoszczy oraz Nagrodą Wojewody Bydgoskiego.

Prace Janusza Kochanowskiego były eksponowane na kilkunastu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Dortmundzie i Düsseldorfie. Obrazy autorstwa Janusza Kochanowskiego są częścią wielu kolekcji malarstwa, pojawiają się na aukcjach oraz w galeriach sztuki.

Janusz Kochanowski jest jednym z najbardziej znanych bydgoskich artystów współczesnych.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JANUSZA KOCHANOWSKIEGO

niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»