CZEKAJ Franciszek

CZEKAJ Franciszek
Tytuł:

Bez tytułu (II)

Technika:gwasz, karton
Wymiary:21 x 15 cm
(wymiary arkusza: 28 x 21 cm)
zapytaj o cenę

FRANCISZEK CZEKAJ

Franciszek Czekaj urodził się w 1923 roku, zmarł w 1979 roku. Artysta nie posiadał wykształcenia artystycznego, malarstwa uczył się w trakcie konsultacji w pracowniach krakowskich artystów m.in. Jana Świderskiego i Jerzego Napieracza. W 1965 roku Franciszek Czekaj został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków, był również członkiem Grupy "Zachęta". Pracował jako poligraf w krakowskiej Drukarni Narodowej.

Twórczość Franciszka Czekaja

Franciszek Czekaj w swoim malarstwie korzystał z wielu technik, w związku z czym w jego dorobku artystycznym można znaleźć wiele akwareli, gwaszy i obrazów olejnych.

Artysta początkowo tworzył prace silnie osadzone w nurcie realizmu, w późniejszym etapie zwrócił się z kolei w stronę abstrakcji. Franciszek Czekaj tworzył m.in. pejzaże, widoki miejskie oraz martwe natury. W sztuce artysty zauważalne są wpływy kubizmu i postimpresjonizmu. Jest to szczególnie zauważalne w geometryzacji form i uproszczeniach perspektywy. W niektórych pracach Franciszka Czekaja można dostrzec wpływy puentylizmu.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY FRANCISZKA CZEKAJA

niedostępne
niedostępne
x
«
»