BORTNIK-MORAJDA Bogusława

XXXV Aukcja Dzieł Sztuki - sztuka dawna i współczesna, Krakowski Dom Aukcyjny

BOGUSŁAWA BORTNIK-MORAJDA

Bogusława Bortnik-Morajda urodziła się 3 lipca 1962 roku w Zakopanem. W latach 1983-1988 studiowała malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1988 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom. Następnie związała się z macierzystą uczelnią, gdzie w kolejnych latach była asystentką na Wydziale Malarstwa w licznych pracowniach rysunku. W 1998 roku artystka uzyskała stanowisko adiunkta w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2008 roku otrzymała stopień naukowy doktora habilitowanego sztuk plastycznych, zaś 2012 roku objęła stanowisko profesora nadzwyczajnego Akademii Sztuk pięknych w Krakowie. W 2019 roku Bogusława Bortnik-Morajda otrzymała z rąk prezydenta RP tytuł profesora sztuk plastycznych.

Twórczość Bogusławy Bortnik-Morajdy

Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją artystyczną, a także projektowaniem wnętrz i ogrodów. W pracach Bogusławy Bortnik-Morajdy powracającym motywem jest postać człowieka. Wczesne prace Bogusławy Bortnik-Morajdy mają charakter ekspresyjny i są namalowane za pomocą mocnych kontrastów oraz dynamicznych pociągnięć pędzla. W obrazach artystki często jest obecny również motyw psa. Późne obrazy Bogusławy Bortnik-Morajdy są mocniej osadzone w nurcie realizmu, który w twórczy sposób jest przez artystkę przetwarzany.

Bogusława Bortnik-Morajda - wystawy i wyróżnienia

Artystka prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych w ramach międzynarodowych konferencji, m.in. w Albenie w Bułgarii (2016, 2018) i Wiedniu (2022).

W latach 1988/1989 i 1989/1990 Bogusława Bortnik-Morajda została wyróżniona stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2009 roku artystka uzyskała nagrodę rektora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY BOGUSŁAWY BORTNIK-MORAJDY

niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»