MALICKI Adam

MALICKI Adam
MALICKI AdamMALICKI Adam
Tytuł:

Widok na kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie

Technika:olej, tektura
Wymiary:35,7 x 26,5 cm
47 x 38 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "A. Malicki"
Cena:1250 zł
Kup

ADAM MALICKI

Adam Malicki urodził się w 1896 roku w Krakowie, zmarł w 1949 roku. Edukację artystyczną rozpoczął w Szkole Przemysłu Artystycznego w Krakowie, w latach 1915-1916 i 1918-1921 uczył się w krakowskiej ASP u Wojciecha Weissa. Służył w wojsku, podczas I wojny światowej w Legionach, ale także w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Pod koniec 1914 roku został ranny i podczas rekonwalescencji rozpoczął właśnie wymienioną już naukę w ASP, którą przerwał w 1916 roku, aby powrócić do wojska.
Po wojnie wyjechał do Paryża, gdzie mieszkał do 1927 roku. Później powrócił na krótko do rodzinnego Krakowa, by w końcu zamieszkać w Warszawie.

Adam Malicki był członkiem ZZPAP, CAP "Jednoróg" oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

Malarstwo Adama Malickiego

Adam Malicki najchętniej malował pejzaże, rzadziej sceny rodzajowe i martwe natury. Szczególnie upodobał sobie weduty - uwieczniał targi, porty i uliczki. Pracował w technice olejnej, akwarelowej i pasteli. W jego dorobku pojawiały się także drzeworyty.

Adam Malicki - wystawy i kolekcje

Adam Malicki uczestniczył w wielu ekspozycjach zbiorowych, wystawiał w TZSP w Warszawie, TPSP w Krakowie, Łodzi i we Lwowie, w Salonie Garlińskiego w Warszawie, a także IPS-ie. W latach 20. eksponował również za granicą - na paryskich Salonach.

Obrazy Adama Malickiego znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

x
«
»