PAŁKA Witold

PAŁKA Witold BIO

Tytuł:

Łemka

Technika:olej, płótno
Wymiary:41 x 27 cm
67 x 53 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Pałka W."
niedostepny

WITOLD PAŁKA

Witold Pałka urodził się w 1928 roku w Dąbrówce Małej na Górnym Śląsku, zmarł w 2013 roku w Katowicach. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach: E. Eibischa, J. Fedkowicza i W. Taranczewskiego. W 1953 otrzymał dyplom ukończenia Akademii. Artysta w latach 60. należał do grupy Arkat i rozpoczął współpracę z Komisją Architektury i Sztuki Sakralnej Diecezji Katowickiej.

Twórczość Witolda Pałki

W swoim malarstwie Witold Pałka ukazywał człowieka. Przedstawienia mają charakter portretowy lub scen rodzajowych ukazujących zapełnione postaciami wnętrza kawiarni, teatrów, lub sali balowej. Styl Witolda Pałki charakteryzuje silny kontur, kontrastowa kolorystyka i zastosowanie uproszczonych kształtów.

Witold Pałka - wystawy i kolekcje

Obrazy Witolda Pałki były obecne na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Duża retrospektywna wystawa poświęcona twórczości artysty miała miejsce w 1993 roku w Katowickim BWA.

Prace Witolda Pałki znajdują się w zbiorach Towarzystwa "Zachęta" w Warszawie, Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz wielu kolekcjach prywatnych.

Nagrody i wyróżnienia Witolda Pałki

Artysta został wyróżniony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną (1976), Złotą odznaką ZPAP (1980) i Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2008).

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY WITOLDA PAŁKI

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»