KARPOWICZ Sławomir

KARPOWICZ Sławomir
KARPOWICZ SławomirKARPOWICZ Sławomir
Tytuł:

Pejzaż

Technika:olej, tektura
Wymiary:43 x 55 cm
48 x 60 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "S.K."
Opisany na odwrocie: "SŁAWOMIR KARPOWICZ"
Cena:4500 zł
rezerwuj

SŁAWOMIR KARPOWICZ

Sławomir Karpowicz urodził się w 1952 roku, zmarł w 2001 roku. Od 1973 roku studiował w pracowni malarstwa Jana Szancenbacha w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obronił w 1978 roku. Po ukończeniu studiów pracował na macierzystej uczelni. Prowadził pracownię rysunku i pracownię malarstwa. Głównym tematem jego twórczości była martwa natura, często z elementami pejzażu w tle. Artysta dużą wagę przykładał do stylistyki pracy a martwa natura dawała mu możliwość eksperymentowania z kolorem, fakturą, efektami światłocieniowymi.

Twórczość Sławomira Karpowicza

Malarstwo Karpowicza cechuje się żywą kolorystyką oraz silnymi kontrastami. Artysta przeważnie tworzył za pomocą zamaszystych pociągnięć pędzla na wielkoformatowych płótnach. W pracach artysty niezwykle istotna jest wymowa alegoryczna. Malarz zestawiając ze sobą określone przedmioty odnosił się do kwestii egzystencjalnych. Wielokrotnie w swoich obrazach podnosił wątki wanitatywne, związane z przemijalnością życia. Często powtarzającym się na jego płótnach motywem była ryba.

Sławomir Karpowicz - wystawy i zbiory

Sławomir Karpowicz eksponował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Obrazy artysty znajdują się w licznych zbiorach publicznych i kolekcjach prywatnych.

 

Poszukujemy prac artysty

x
«
»