SKIBIŃSKI Ottokar

SKIBIŃSKI Ottokar BIO

Tytuł:

Pejzaż ze strumieniem

Technika:olej, tektura
Wymiary:68 x 94 cm
79 x 105,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Ottokar Skibiński"
niedostepny

OTTOKAR SKIBIŃSKI

Ottokar Feliks Skibiński urodził się 23 maja 1900 roku w Kotojedach na Morawach, zmarł 4 kwietnia 1980 roku. Artysta jest absolwentem szkoły powszechnej i gimnazjum w Kromieryżu. Początkowo uczęszczał na kurs malarstwa prowadzony przez Aloisa Boháča. Następnie kształcił się na Wydziale Architektury i Budownictwa na Politechnice w Brnie. Pod wpływem Ferdynanda Herčika związał się z malarstwem.
Dalsze studia kontynuował w Krakowie w Wolnej Szkole Malarstwa i Rysunków Ludwiki Mehofferowej. Artysta kształcił się również u Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Zbigniewa Pronaszki i Karola Homolacsa. W 1924 roku rozpoczął studia w praskim Konserwatorium. Następnie kontynuował naukę w Wiedniu, Monachium i Paryżu, w końcu powrócił do Krakowa. Od lat 30. artysta mieszkał się na stałe w Paszkówce w pobliżu Krakowa.

Malarstwo Ottokara Skibińskiego

Artysta tworzył swoje prace w technice olejnej i poruszał w nich zróżnicowaną tematykę, w której przeważały pejzaże oraz weduty ukazujące Kraków. W dorobku malarza można znaleźć również sceny rodzajowe, obrazy o tematyce patriotycznej i martwe natury.
Twórczość Ottokara Skibińskiego cechuje formalna dominacja plamy barwnej, uproszczenia kształtów i bogactwo zastosowanych barw.

Ottokar Skibiński - wystawy i zbiory prac

Obrazy artysty można było zobaczyć na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Niemczech, Austrii i Francji. W Polsce prace autorstwa Ottokara Skibińskiego były prezentowane na ponad 80 wystawach.

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY OTTOKARA SKIBIŃSKIEGO

niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»