PŁÓCIENNIK Henryk

HENRYK PŁÓCIENNIK - NOTA BIOGRAFICZNA

Henryk Płóciennik urodził się w 1933 roku w Łodzi. Pracował jako grafik np. w łódzkich teatrach. Od 1962 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Prace artysty znajdują się licznych zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Łodzi.

Artysta na początku swojej twórczości zajmował się exlibrisami oraz małymi formami graficznymi. Na twórczość artysty niewątpliwie miała wpływ przyjaźń z Józefem Gielniakiem. Wśród swoich inspiracji malarz wskazuje również prace Jerzego Panka. Artysta w wywiadzie dla Fundacji "Niezła Sztuka" wspomniał, że niezwykle bliska jest mu koncepcja sztuki jako odcisku palca. Malarz wypracował charakterystyczny dla swojej twórczości styl. W cyklu prac przedstawiających kobiece akty pojawia się syntetyzm formy oraz subtelność koloru.

Bibliografia: "Sztuka jest jak odcisk palca". Rozmowa z wybitnym polskim grafikiem - Henrykiem Płóciennikiem. Fundacja Promocji "Niezła Sztuka".

 

Poszukujemy prac artysty

 

niedostępne

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt