VOLKOV Efim

VOLKOV Efim
VOLKOV EfimVOLKOV EfimVOLKOV Efim
Tytuł:

Spacer polną drogą

Technika:olej, deska fazowana
Wymiary:22 x 15,5 cm
Uwagi:Sygnowany l.d.: "E Волков"
Na odwrocie stempel Lefranc & Bourgeois.
Cena:6600 zł
Kup

EFIM VOLKOV

Efim Efimovich Volkov (Ефим Ефимович Волков) urodził się w 1844 roku Petersburgu, zmarł w 1920 roku tamże. Był uznanym rosyjskim pejzażystą.
Edukację artystyczną rozpoczął w 1866 roku. Pobierał wówczas lekcje w Towarzystwie Zachęty Artystów. Następnie rozpoczął studia w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Już podczas studiów zyskał uznanie i przychylność krytyki.

Efim Volkov był członkiem artystycznej grupy Pieriedwiżników (Towarzystwa Objazdowych Wystaw Artystycznych).

Malarstwo Efima Volkova

Efim Volkov aktywnie działał w środowisku artystycznym, chętnie wystawiał swoje prace, najczęściej na ekspozycjach Pieriedwiżników, ale również np. na wystawach Towarzystwa Zachęty Artystów (później Cesarskiego Towarzystwa Zachęty Sztuki).
Tworzył głównie w nurcie realizmu. Skupiał się na tematyce pejzażowej, często ożywianej sztafażem. Malował również sceny rodzajowe związane z życiem wsi, a także krajobrazy marynistyczne. Wykonywał również portrety, ale te były rzadkością w jego dorobku.

Dzieła Efima Volkova są obecnie częścią wielu kolekcji prywatnych, a także znajdują się w zbiorach Galerii Tretiakowskiej w Moskwie.

 

Poszukujemy prac artysty
x
«
»