BIELA PANUFNIK  Iwona

BIELA PANUFNIK Iwona BIO

Tytuł:

Do tanga trzeba dwoje (2022)

Technika:36,3 cm (wysokość z podstawą)
25,4 cm (szerokość podstawy)
45 cm (długość podstawy)
Wymiary:brąz, patyna, kamień (podstawa)
Uwagi:Sygnowana: "PANUFNIK"
Na podstawie autorska tabliczka.
niedostepny

 

IWONA BIELA PANUFNIK - NOTA BIOGRAFICZNA

Iwona Biela Panufnik

 

Iwona Biela Panufnik urodziła się 21 czerwca 1973 roku. Studiowała w pracowni Ivesa Mariena i Philippe'a Desomberga w Akademii Sztuk Pięknych in Braine L’Alleud w Belgii.
Debiut wystawienniczy rzeźbiarki miał miejsce w 2009 roku, od tego czasu artystka eksponowała swoje prace na licznych wystawach.
W 2011 roku podczas Salon International des Artistes Contemporains władze miasta Saint Tropez we Francji przyznały Iwonie Bieli Panufnik pierwsze miejsce w kategorii rzeźby za całokształt twórczości.
Artystka jest członkiem Low Countries Sculpture Society w Belgii oraz Société National des Artistes Animaliers we Francji.

Iwona Biela Panufnik porusza w swojej twórczości różnorodną tematykę. Inspiracje czerpie z własnych wspomnień i emocji oraz z kształtów i natury otaczającego jej w danym momencie świata - warto tutaj wspomnieć, że rzeźbiarka dużo podróżuje: mieszkała w różnych krajach Europy i Azji, a także w Stanach Zjednoczonych.
Jedną z głównych inspiracji artystki jest muzyka, która od zawsze miała ogromne znaczenie w jej życiu. Iwona Biela Panufnik fascynuje się nie tylko dźwiękiem, ale również płynnymi kształtami i formą instrumentów, z których jako ulubiony wymienia skrzypce. Co ciekawe, dziadek artystki Szczepan Panufnik był lutnikiem i zajmował się właśnie produkcją skrzypiec i pianin - rzeźbiarka uważa zresztą, że to właśnie po dziadku odziedziczyła zamiłowanie do doskonałego wykończenia, jakim charakteryzują się jej dzieła rzeźbiarskie.
Kolejnym ważnym tematem w twórczości Iwony Bieli Panufnik są zwierzęta - konie, koty, słonie i inne, zawsze ukazywane w pozach pełnych wdzięku i elegancji, zwykle w bardzo nowoczesnej stylistyce, z elementami surrealistycznego wręcz uabstrakcyjnienia.
Sztuka artystki to również rzeźby figuratywne przedstawiające ludzi - najczęściej smukłe kobiety lub grupowe, emocjonalne "portrety" rodzin, które są, jak twierdzi rzeźbiarka, wyrazem jej indywidualnego szczęścia i spełnienia w prywatnym życiu rodzinnym.

 

WYBRANE NAGRODY

2014 - Drugie Miejsce przyznane w kategorii rzeźby za rzeźbę słoni "Big Love", na 27. Salon International d"Art, Libr"Art, Libramont, Belgia;
2014 - Nagroda Oryginalności za rzeźbę "Lost" w 5th Christie’s Art Competition, Soiron, Belgia;
2013 - Drugie Miejsce w kategorii rzeźby za "African Antelope" w 26. Miedzynarodowym Konkursie Sztuki Nowoczesnej, Libr’Art, Libramont, Belgia;
2012 - Nagroda Publiczności w Konkursie Artystycznym, Espace d’Art Christie, Soiron, Belgium; 2012 - Pierwsze Miejsce przyznane przez Rotary of St. Cyr sur Mer, La Cardière d’Azur, Le Beausset i Le Castellet, Francja;
2011 - Pierwsze Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym w kategorii rzeźby, Aidac, przyznanym przez miasto Saint Tropez, Francja.

 

WYBRANE WYSTAWY

2014 - SNAA, SALON NATIONAL DES ARTISTES ANIMALIERS, Bry-sur-Marne, Francja;
2014 - Exposition collective, GALERIE ART&MISS, Paryż, Francja;
2014 - ARTISTES DU MONDE, exposition international d"art contemporain & une vente aux enchères de la collection privée de S.A.S de Prince Albert II sous le haut patronage de S.A.S LE Prince Albert II et Marina Picasso, Monaco;
2014 - Easter Exhibition, MIDTJYLLANDS KUNST CENTER , Bryrup, Dania;
2013 - Exposition w Centre Culturel de Rencontre Abbaye de Neumunster, Luxembourg;
2012 - Jako gość honorowy na międzynarodowej wystawie w Bellaire, Liege, Belgia;
2012 - Salon des Arts Contemporains na Francuskiej Riwierze organizowany przez Rotary;
2012 - Club de St.Cyr sur Mer, La Cadière d"Azur,Le Beausset et Le Castellet, na rzecz walki z Polio na świecie;
2011 - SNBA, Salon de la Société National des Beaux Arts pod patronatem Prezydenta Nicolas Sarkozy. Carrousel du Louvre. Paryz, Francja;
2010 - LINEART, International Art Fair, Ghent, Belgia;
2010 - LIBR’ART, Salon International d"Art Contemporain, Libramont, Belgia.

 

ARTYSTKA O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

"Wszystkie moje pomysły na rzeźby rodzą się pod wpływem inspiracji, czy to przeżytą chwilą, czy obrazem utkwionym w pamięci i tego co kocham; muzyką, architekturą, pięknem natury czy zwierząt. Wszystkie podszyte są emocjami, które w danej chwili rodzenia się pomysłu na rzeźbę odczuwałam. Prace tworzone są najczęściej w kategoriach: figuratywne, muzyczne i zwierzęta."

~ Iwona Biela Panufnik

 

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTKI

 

Niedostępne prace artystki niedostępne
Niedostępne prace artystki niedostępne
Niedostępne prace artystki niedostępne

 

Niedostępne prace artystki niedostępne
Niedostępne prace artystki niedostępne
Niedostępne prace artystki niedostępne

 

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»