GIERAGA Andrzej

Andrzej Gieraga urodził się w 1934 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Na macierzystej uczelni uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Do 2005 roku był wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W latach 2008-2014 był kierownikiem Katedry Malarstwa i Rysunku na Politechnice Radomskiej. Od 2014 roku wykłada na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Jest pomysłodawcą i wieloletnim opiekunem Konkursu im. Władysława Strzemińskiego dedykowanego dla studentów i odbywającego się od 1983 roku.
Współtworzył galerię „Krótko i węzłowato” na Politechnice Łódzkiej. Stworzył stałe galerie w korytarzach i salach łódzkich szpitali: w szpitalu im. Mikołaja Kopernika oraz w szpitalu im. Mikołaja Pirogowa. W ogrodzie pierwszej z wymienionych placówek powstała z jego inicjatywy także galeria rzeźby plenerowej.

Andrzej Gieraga uprawia malarstwo, rysunek oraz szeroko pojętą grafikę (warsztatową, cyfrową i użytkową). Tworzy abstrakcyjne kompozycje geometryczne. Jest także autorem realizacji ściennych, takich jak supraporty w Złotej Sali Muzeum Miasta Łodzi oraz w Galerii Muzyki im. Artura Rubinsteina.

 

Poszukujemy prac artysty

 

Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»