Aktualności

Data dodania: 2016-03-30

Prace z naszej Galerii w cyklu "Obraz dnia" na portalu Ewy Drzyzgi

O obrazach z naszej Galerii można przeczytać na portalu Ewy Drzyzgi.

Prace z naszej Galerii w cyklu "Obraz dnia". Na portalu Ewy Drzyzgi codziennie prezentowany jest inny obraz wraz z jego krótkim opisem. Zapraszamy do lektury opisów prac oraz śledzenia nowych wpisów.

Więcej informacji na stronie: www.ewadrzyzga.pl

Prace prezentowane w cyklu "Obraz dnia"

Edward Dwurnik, Zamek od strony Wisły (2016)

Edward Dwurnik jest jednym z najbardziej znanych i osobliwych artystów polskiej sztuki współczesnej. Nie sposób przejść obojętnie obok jego płócien. Zamek od strony Wisły powstał w 2016 roku, należy do cyklu XI Warszawa. Zwróćcie uwagę na znamienne cechy stylu artysty: widok z lotu ptaka, warstwę narracyjną oraz bogatą kolorystykę. Komu spodoba się ten obraz będzie chciał oglądać pozostałe prace malarza, opowiadające o innych miastach Polski. Uwierzcie, one "wciągają".

Agnieszka Stefańczyk

 

Eugeniusz Gerlach, Kompozycja geometryczna (2009)

Dzisiejszym bohaterem jest Eugeniusz Gerlach, artysta urodzony w 1941 roku jest uczniem Wacława Taranczewskiego na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Już podczas studiów był niezwykle pracowity, co przełożyło się na jego bogaty dorobek artystyczny. Artysta w swojej twórczości wchodzi w dialog z nurtami malarstwa XX wieku. „Kompozycja geometryczna“ jest tego świetnym przykładem. Kubizująca praca powstała w 2009 roku. Proszę zwrócić uwagę, że na pierwszy rzut oka obraz jest abstrakcyjny, jednak po dłuższej chwili można w nim odnaleźć odniesienia do rzeczywistości. Polecam Państwa uwadze!

Agnieszka Stefańczyk

  

Jan Pamuła, Seria komputerowa I 2015/1

W malarstwie Jana Pamuły zachwyca mnie precyzja oraz znakomicie dobrana kolorystyka. Artysta nakłada na płótna misterną siatkę prostokątów o różnej wielkości, aby następnie z benedyktyńską cierpliwością wypełnić ją kolorami. Prezentowany obraz powstał w 2015 roku. Praca o wymiarach 120 x 120 cm emanuje niezwykłą harmonią. Warto zagłębić się  w abstrakcyjny świat Jana Pamuły.


Agnieszka Stefańczyk


 

Wiesław Kwak, Metamorfoza (2000)

Po dziełach malarstwa, przyszedł czas na rzeźbę. Dziś proponuję Państwu rzeźbę Wiesława Kwaka. Artysty, związanego ze środowiskiem szkoły Kenara oraz Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tematem jego prac jest człowiek oraz jego emocje. Gdy patrzymy na pracę "Metamorfoza" przychodzi nam na myśl mitologiczna scena przemiany Dafne. Artysta przełożył ją na zupełnie nowy grunt. Nieruchoma postać stojąc na skale przeobraża się. Jej stopniowe zanikanie należy rozumieć metaforycznie.


Agnieszka Stefańczyk

 

Anna Kruszak, Nokturn (stolica)

Dziś chce zaprezentować Państwu pracę „Nokturn (stolica)“ autorstwa Anny Kruszak. Malarka ukończyła pracownię prof. Leszka Misiaka na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka w swojej twórczości przedstawia widoki miast po zmroku. Na prezentowanym obrazie, Warszawa zdaje się być utkana ze świateł przejeżdżających samochodów. Wkrótce – tj. 23 kwietnia o godz. 18.30 w Galerii Sztuki ATTIS - odbędzie się wernisaż malarstwa Anny Kruszak p.t.“Mapy światła”, na który - jako kuratorka tej wystawy - serdecznie zapraszam.

 

Agnieszka Stefańczyk

 

 

Mariusz Drohomirecki, Kraków - Kazimierz - Plac Nowy (2015)

Proszę sobie wyobrazić, artystę z rozłożonymi sztalugami na krakowskim Kazimierzu. Skupiony na stojącym przed nim płótnie, pracuje. Tak wyobrażam sobie Mariusza Drohomireckiego malującego obraz „Kraków - Kazimierz - Plac Nowy“. Artysta ten, niezmiennie maluje w plenerze. Zainspirowany architekturą Krakowa, maluje jego panoramy. Mówi się, że Mariusz Drohomirecki zna wszystkie dachy Krakowa. Artysta na swoich płótnach próbuje zawrzeć nastrój miejsca, i tak jest w przypadku zaprezentowanego obrazu. Tak wygląda poranek na Placu Nowym!


Agnieszka Stefańczyk

[Inne prace w ofercie Galerii]

powrót do listy aktualności

x
«
»